Gündem
Giriş Tarihi : 23-08-2021 19:19   Güncelleme : 23-08-2021 19:19

Zeytinburnu Belediyesi ‘Zeytinburnu Masterlar Yüzme Ekibi’ Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda…

55 ülkeden 2 bin 465 sporcunun katılımıyla Asya ile Avrupa’yı kulaçlarla birleştiren 33

Zeytinburnu Belediyesi ‘Zeytinburnu Masterlar Yüzme Ekibi’ Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda…

55 ülkeden 2 bin 465 sporcunun katılımıyla Asya ile Avrupa’yı kulaçlarla birleştiren 33. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na iki yıldır Zeytinburnu Belediyesi bünyesinde faaliyette bulunan Masterlar Yüzme Ekibi Kaptanı Yüksel Sönmez ve 20 sporcusu katıldı.

START KANLICA İSKELESİ’NDEN VERİLDİ

Kanlıca İskelesi’nden başlayan yarışın startını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten, TMOK Başkanı Uğur Erdener, Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) Başkanı Husain Al Musallam ile protokol üyeleri verdi.

Yarışa Kanlıca İskelesi’nden başlayan sporcular 6,5 kilometrelik parkuru Avrupa Yakası’nda Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’na çıkarak tamamladı.

ERKEKLER GENEL KLASMANDA POLAT UZER TURNALI BİRİNCİ OLDU

Yarışı 38 dakika 22 saniyelik derecesiyle Polat Uzer Turnalı erkekler genel klasman birincisi oldu. Mustafa Sevenay, 39.57’lik derecesiyle ikinci, Çağatay Alper Üstününal ise 40.32’lik derecesiyle üçüncü sırada yer aldı.

KADINLAR GENEL KLASMANDA MİLLİ YÜZÜCÜ NİDA ELİZ ÜSTÜNDAĞ BİRİNCİ OLDU

Kadınlar genel klasmanda da 40.55’lik derecesiyle 2016 Rio Olimpiyatları’na katılan Türkiye rekortmeni milli yüzücü Nida Eliz Üstündağ birinci geldi. Hilal Zeyneb Saraç 41.19’luk derecesiyle ikinci, Ukraynalı Hanna Pasichnyk ise 41.20’lik derecesiyle üçüncü oldu.

Erkekler genel klasmanda dereceye giren sporculara ödüllerini Bakan Kasapoğlu, TMOK Başkanı Erdener ile FINA Başkanı El Musallam verdi. Kadınlar genel klasman ödüllerini ise Vali Yardımcısı Erten, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı,İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu takdim etti.