Gündem
Giriş Tarihi : 24-10-2021 18:04   Güncelleme : 24-10-2021 18:04

Zeytinburnu Belediyesi ‘Zeytinburnu 12. Cumhuriyet Koşusu’ Gerçekleştirildi

‘Zeytinburnu 12. Cumhuriyet Koşusu’ Gerçekleştirildi

Zeytinburnu Belediyesi ‘Zeytinburnu 12. Cumhuriyet Koşusu’ Gerçekleştirildi

Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü tarafından organize edilen 12.Cumhuriyet Koşusu, 24 Ekim Pazar günü saat 09:00’da Kazlıçeşme Sanat’ın önünden başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenen yarışı başlatan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Zeytinburnu’nda Cumhuriyet coşkusu bugün itibariyle başlamış bulunuyor. Cumhuriyet Koşumuzun bu yıl 12.sini düzenliyoruz. Geçen yıl pandemi dolayısıyla yapamamıştık. 12 yılda uluslararası literatüre girmiş bir koşudan bahsediyoruz. Zeytinburnu ve Türkiye için önemli bir organizasyon. Sporcularımızın ilgisi çok yoğun. Katılımı bin kişi ile sınırlı tuttuk.  Dereceye giren yarışmacılarımıza gerçek altın, gümüş ve bronz madalya veriyoruz. Her yıl ilgi daha da artıyor. Bu etkinliğin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Hem Cumhuriyeti kutluyoruz hem sağlıklı yaşama spora dikkat çekiyoruz hem de koşu parkuru vesilesiyle Zeytinburnu’muzun tarihi kültürel güzelliklerini bütün dünya ile paylaşmış oluyoruz. Bu koşuyu birlikte düzenlediğimiz Beştelsiz Spor Kulübü’ne ve değerli Başkanı’na teşekkür ediyorum. İnşallah, önümüzdeki yıllarda da ‘Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu’nun üzerine yeni şeyler katarak gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

DERECEYE GİREN YARIŞMACILAR GERÇEK ALTIN, BRONZ VE GÜMÜŞ MADALYA KAZANDI

Katılımın bin kişilik kontenjanla sınırlı olduğu koşuda yarışmacılar kıyasıya yarıştı. 18 yaşını dolduran herkes 10 kilometrelik parkurda klasmanına göre derecelendirildi.

Gerçek altın, gümüş, bronz madalya ve para ödülü verilen koşuda dereceye girenler ise şöyle:

Genel klasman erkekler kategorisinde; Benard Cheruiyot birinci, Getaye Fisseha Gelaw ikinci, Simon Kıruthi üçüncü oldu.

Genel klasman kadınlar kategorisinde; Betty Jematia birinci, Şilan Ayyıldız ikinci, Burcu Subatan üçüncü oldu.

TOPLAM 42 BİN 200 TL PARA ÖDÜLÜ DAĞITILDI

Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende yarışmacılara ödüllerini Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Zeytinburnu Kaymakamı Zekeriya Güney, Atletizm Federasyonu Eski Başkanı Mehmet Terzi, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Selami Delibalta takdim etti.

Dereceye girmeyi başaran yarışmacılara, Zeytinburnu Belediyesi tarafından toplamda 42 bin 200 TL para ödülü dağıtıldı.