Magazin
Giriş Tarihi : 23-11-2020 21:48   Güncelleme : 23-11-2020 21:48

YouTube Müzik artık TV'lerde izlemek çok daha kolay

Pazartesi günü YouTube, Android TV OS çalıştıran TV'ler ve Google TV'li yeni Chromecast dahil olmak üzere YouTube Music TV uygulaması için bir dizi güncelleme duyurdu

YouTube Müzik artık TV'lerde izlemek çok daha kolay

Pazartesi günü YouTube, Android TV OS çalıştıran TV'ler ve Google TV'li yeni Chromecast dahil olmak üzere YouTube Music TV uygulaması için bir dizi güncelleme duyurdu. Şirket bir blog gönderisinde, tüm akıllı TV'ler için YouTube Müzik kullanıcılarının artık mevcut kitaplıklarında kayıtlı oynatma listelerine ve beğendikleri şarkılara erişebileceklerini söyledi. Seçenekler, YouTube TV uygulaması içindeki YouTube Müzik sekmesinde görünecektir. Güncelleme ayrıca albümleri ve oynatma listesi çizimlerini gösteren yeni görseller de içeriyor.

Blog gönderisinde "YouTube Müzik'e daha da fazla özellik getirmek için çok çalışıyoruz" ifadesi yer alıyor. "Önümüzdeki aylarda, YouTube Music Premium kullanıcıları uygulamadan çıktıktan sonra arka planda müzik çalmaya devam edebilecek."

Ana değişiklik, Android TV OS kullanıcılarının müzik yüklemelerine doğrudan kitaplığınızdan erişebilecek olmasıdır. Ayrıca sanatçının adı gibi alakalı bilgileri içerecek ve bir şarkı çalarken ilerleme çubuğu görüntüleyecek şekilde tasarlanmış yeni bir oynatma arayüzü de var. Blog'a göre, Android TV ana ekranına sahip cihazlar için, kullanıcılar göz atmayı kolaylaştırmak için yeni bir YouTube Müzik satırı da kullanabilecek.

YouTube Müzik, The Verge’in yorumcusu tarafından “şaşırtıcı derecede harika” olarak nitelendirildiği 2018'de kullanıma sunuldu. YouTube hizmeti genişlettikçe, uygulama - TV'de, mobil cihazlarda ve masaüstünde - bir dizi güncelleme gördü. Son zamanlarda YouTube, premium hesapları olmayan kişilerin hoparlörlerine yayın yapabilmelerini sağladı ve Google Müzik kullanıcılarının melodilerini YouTube Müzik'e aktarmalarına izin verdi.

YouTube Müzik yakında Google Müziğin yerini alacağı için TV cihazlarında YouTube Müzik'te daha fazla değişiklik bekliyoruz.