Gündem
Giriş Tarihi : 25-03-2022 18:51   Güncelleme : 25-03-2022 18:51

YENİ CAMİ  DUALARLA HİZMETE AÇILDI

YENİ CAMİ  DUALARLA HİZMETE AÇILDI

YENİ CAMİ  DUALARLA HİZMETE AÇILDI

YENİ CAMİ  DUALARLA HİZMETE AÇILDI

Mehmet Akif Mahallesi İmam Hatip Lisesi yanında yapımı tamamlanan  Ali Ömer Cami hizmete açıldı.

 

Mehmet Akif Mahallesi Ali Ömer Camisi, Anadolu İmam Hatip Lisesi Uygulama Mescidi ve Yemekhane açılışı Cuma Namazı öncesinde gerçekleşti. Açılış törenine Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy Müftüsü Vehbi Akşit, Cami bağışçıları adına Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı Genel Müdürü Medet Bala, meclis üyeleri ve Çekmeköylü vatandaşlar katıldı.

Cami ; 850m2 temel üzerine yemekhane ve uygulama mescidiyle 3 ayrı bölüm şeklinde inşa edildi. 300 kişilik  yemekhanesi ve 500 kişilik uygulama mescidi ile öğrencilere hizmet verecek olan bu merkezde öğrenciler pratik yapma şansı yakalayacak. Cami olarak kullanılacak alan ise Selçuklu Mimari tarzında tasarlandı ve 400m2 oturum alanına sahip.  

 

Açılış töreninde cami bağışçısı Ahmet Hamdi Tobaş’a ve sürecin yöneticisi olan Medet Bala’ya teşekkür eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ İlçemize bir eser daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu merkezde gençlerimizi uygulamalı şekilde ders görecek ve kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar. Ramazan ayı öncesinde hizmete aldığımız camimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyor; güvenliğinden işçisine, bağışçılarımıza kadar cami yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, “ dedi.

 

Cami Müfüt Vehbi Akşit’in duasıyla hizmet açıldı.