Siyaset
Giriş Tarihi : 13-03-2022 13:41   Güncelleme : 13-03-2022 13:41

YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE SADECE İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ İLE SAĞLANMAZ

YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE SADECE İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ İLE SAĞLANMAZ

YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE SADECE İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ İLE SAĞLANMAZ

YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE SADECE İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ İLE SAĞLANMAZ

 

 

 

Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, “Sadece inanç özgürlüğünün sağlandığı, sadece dindar insanların, baş örtülülerin devlet kademelerinde belli makam ve mevkilere gelmesiyle yaşanabilir bir Türkiye hayata geçirilmiş olmaz. Paylaşımda adaleti tesis etmezseniz, dar gelirli kitlelerin gelir seviyesini yeterli seviyede artırmazsanız, yaşanabilir bir Türkiye hedefinden bahsedemezsiniz.” dedi.

 

Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, Bursa İl Başkanlığımızın 2’nci Olağan Kongresine katılmak üzere gittiği Bursa’da önemli açıklamalarda bulundu.

 

Millî Görüş’ün 3 temel hedefi var

Binlerce teşkilat mensubumuz ve vatandaşımızın katıldığı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongremizde konuşan Genel Başkan, hedeflerimizi şöyle açıkladı: 

“Yaşanabilir bir Türkiye, ‘Yeniden Büyük Türkiye’ ve ‘Yeni Bir Dünya’nın kurulması Millî Görüş hareketinin yani partimizin 3 temel hedefidir. Millî Görüş’ün 53 sene önce ortaya koymuş olduğu 3 temel hedef bakımından bugün Türkiye’nin gelmiş olduğu noktayı, içinde olduğu durumu değerlendirecek olursak, ne göreceğimizin muhasebesini ve değerlendirmesini yaparsak ne görürüz? Yaşanabilir Türkiye sadece inanç özgürlüğünün sağlandığı bir Türkiye değildir.

Paylaşımda adaleti tesis etmezseniz, dar gelirli kitlelerin gelir seviyesini yeterli seviyede artırmazsanız, ‘Yaşanabilir bir Türkiye’ hedefine ulaşamazsınız. Bugün gelinen noktada 85 milyon vatandaşına kemer sıkma, sabretme, porsiyonları küçültmeyi ve kombileri kısmayı vaat eden bir iktidar var. Enflasyonun yüzde 125 olduğu ve maaşlara yapılan zamların bir ayda eridiği bir durumda mazot fiyatının yüzde 100, gübre fiyatının 8 ayda yüzde 500 arttığı, tarım ürünlerinin taban fiyatına yüzde 10 ila 20 artış yapıldığı bir ortamda ‘Yaşanabilir bir Türkiye’den bahsedilemez. Bir asgari ücretle 4 tane 18 litrelik Ayçiçek yağı tenekesinin ancak alınabildiği, en düşük memur maaşı ile 5 depo benzin doldurulabildiği, zenginden daha az fakirden daha çok vergi alındığı bir Türkiye yaşanabilir bir ülke değildir.”

 

Ekonomisi dışarıya bağımlı bir ülke lider ülke olamaz

Ekonomisi dışarıdan gelen sıcak paraya bağımlı bir ülkenin lider bir ülke olamayacağını belirten Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, “Para birimimiz son 1 senede yüzde 100 değer kaybedip adeta pul olmuş, sanayisi ve teknolojisi tam manasıyla yerli olmayan, dış ticaret açığı 1 senede neredeyse 100 milyar dolar seviyesine gelen ve enerjide yüzde 70 oranında dışa bağımlı olan bir Türkiye’nin ‘Yeniden Büyük Türkiye’ olduğundan söz edebilir miyiz? Daha da acı olanı yerli ürün dediğimiz ürünün hammaddesinin yüzde 82 oranından dışarıdan ithal ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynaklar yerinde kullanılmıyor

Hükümetin tarım, üretim, sanayi gibi alanlarda vatandaşa yeterli desteği vermediğini dile getiren Genel Başkan Erbakan, “2017 yılında 77 milyar dolara ulaşan bir dış ticaret açığı var.

Sadece hükümetin ve bakanlıkların değil, belediyelerin ve bütün kamu kurumlarının bütçeleri mutlaka denk bütçe yapılmak zorunda kalacak. Özellikle faiz giderleri azaltılacak ve en kısa süre içerisinde faiz ödemeleri tamamen sıfırlanacak. Devletin bankalara gereksiz yere faiz ödemesinin önüne geçmek için 54’üncü hükümette başarıyla uygulanan havuz sistemi, kamu tek sistemine mutlaka yeniden geçilecek. Biz Yeniden Refah olarak, Millî Görüş olarak, mevcut iktidarın yaptığı gibi borçla, zamla, vergiyle devletin varlıklarını satıp yok ederek değil, milli kaynak paketlerimizi harekete geçirerek, Allah’ın verdiği nimetleri finansal kaynağa çevirerek kaynak üreteceğiz.”

 

Mevcut Başkan Murat Kolancı, tek aday olarak katıldığı kongrede tüm delegelerin oylarını alarak güven tazeledi.

 

 

.