Gündem
Giriş Tarihi : 27-07-2021 15:46   Güncelleme : 27-07-2021 15:46

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ SARICAKAYALI ÇİFTÇİLERİN EMEKLERİ ÜSKÜDARLI HEMŞEHRİLERİMİZİN SOFRASINA TAŞINDI

Üsküdar Belediyesi olarak Eskişehir Sarıcakaya Belediyesi ile yaptığımız anlaşma ile Sarıcakaya beldesinde yaşayan çiftçiler tarafından tarlasından kendi elleriyle toplanılan en taze sebze ve meyveler Üsküdarlı hemşehrilerimizin sofralarına ulaşıyor

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ SARICAKAYALI ÇİFTÇİLERİN EMEKLERİ ÜSKÜDARLI HEMŞEHRİLERİMİZİN SOFRASINA TAŞINDI

Üsküdar Belediyesi olarak Eskişehir Sarıcakaya Belediyesi ile yaptığımız anlaşma ile Sarıcakaya beldesinde yaşayan çiftçiler tarafından tarlasından kendi elleriyle toplanılan en taze sebze ve meyveler Üsküdarlı hemşehrilerimizin sofralarına ulaşıyor. Hem çiftçilerin kazandığı hem de ihtiyaç sahibi ailelerin destek gördüğü proje sayesinde Sarıcakaya ve Üsküdar ilçeleri arasında gönül köprüsü kuruldu.

Sarıcakayalı gençler tarafından gece hasatı yapılan ürünler sabahın erken saatlerinde Üsküdar’a doğru yola çıkıyor. Taze sebze ve meyveler gün kaybı yaşamadan aynı gün içerisinde belediyemiz tarafından dağıtımı yapılarak ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlerine kadar ulaştırılıyor.

Belediyemizin ekipleri tarafından yürütülen çalışma ile yılın 12 ayı boyunca devam edecek proje sayesinde haftada iki kez 1 kasa organik ürünün dağıtımı sağlanarak hemşehrilerimizin sebze ve meyve ihtiyaçları karşılanmış olacak.

Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen şimdiye kadar 1500 aileye ulaşılan proje ile ilgili sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Tarlasından alıyoruz, doğrudan köylümüz kazanıyor, Üsküdarlı ihtiyaç sahibi hemşehrilerimiz de en tazesini, doğalını doya doya yemiş oluyor. Her gün yüzlerce hanemize kasa kasa meyve, sebze ulaştırmaya başladık. Projemiz 12 ay kesintisiz bir şekilde devam edecek.” ifadelerini kullandı.