Gündem
Giriş Tarihi : 05-10-2021 11:05   Güncelleme : 05-10-2021 11:05

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ GENÇ GİRİŞİMCİLER TEKNOFEST’TE BULUŞTU

21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e katılan Üsküdar Belediyesi olarak, Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi ile Bilim Üsküdar stantlarında yeni nesil ürün ve çalışmalarını gençlerle buluşturduk

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ GENÇ GİRİŞİMCİLER TEKNOFEST’TE BULUŞTU

21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e katılan Üsküdar Belediyesi olarak, Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi ile Bilim Üsküdar stantlarında yeni nesil ürün ve çalışmalarını gençlerle buluşturduk.

Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinden ödüllerle dönen Üsküdar Belediyesi Atölye Üsküdar katılımcılarımızı tebrik eden Başkanımız Hilmi Türkmen; bilim ve teknolojiyi üreten girişimci gençlerimizin her daim yanında olduğunu belirtti. Bilim ve teknolojiye ilgi duyan ve gelişmeleri yakından takip eden gençlerimizin fikirlerini hayata geçirebilmeleri ve çalışabilmeleri adına ortamlar oluşturduklarını ve her türlü desteği sağladığını söyleyen Başkanımız, Bilim Üsküdar ve Atölye Üsküdar birimleri ile gençlerimize bu hizmetleri sağladıklarını ifade etti. Başkan Türkmen ayrıca “Gençlerimizi yaptıkları çalışmalarda motive edip desteklemeye devam ederek, onlardan aldığımız enerji ile de çalışmalarımıza yön vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te Atölye Üsküdar takımlarından LAGARİ takımı;  “Savaşan İnsansız Hava Araçları” yarışmasının Sabit Kanat kategorisinde birincilik ödülünü, TEAM IMU FW takımı; “İnsansız Hava Araçları” yarışmasının Sabit Kanat Yerlilik kategorisinde üçüncülük ödülünü almaya hak kazanmıştır. Gökmen UAV Team takımı ise  “Uluslararası İnsansız Hava Aracı ve Savaşan İnsansız Hava Aracı” yarışmalarında Döner Kanat kategorisinde finalist olmaya hak kazanmıştır.

Belediyemiz tarafından ISTKA 2018 Girişimcilik Mali Destek Programı ile hayata geçirilen Atölye Üsküdar, yenilik ve girişimcilik kültürünün toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırılmasını hedefliyor. Ülkemizde teknoloji ve bilimin gelişmesini destekleyen bir ekosistem olma özelliği taşıyan ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda faaliyet gösterecek olan Atölye Üsküdar, girişimciler için birçok olanak sunuyor. Proje, ofisler, eğitimler için interaktif sınıflar ile yeni nesil teknolojilere yönelik Ar-Ge projelerinin hayat bulacağı bir Ar-Ge laboratuvarını bünyesinde barındırıyor.