Gündem
Giriş Tarihi : 18-06-2021 06:34   Güncelleme : 18-06-2021 06:34

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ EL EMEĞİ GÖZ NURU SANAT ESERLERİ İSTANBULLULARLA BULUŞTU

Üsküdar’ı, şehrin kültür sanat merkezi haline getiren belediyemiz, pandemi önlemleri alarak düzenlediği sergilere bir yenisini daha ekledi

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ EL EMEĞİ GÖZ NURU SANAT ESERLERİ İSTANBULLULARLA BULUŞTU

Üsküdar’ı, şehrin kültür sanat merkezi haline getiren belediyemiz, pandemi önlemleri alarak düzenlediği sergilere bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda bireylerin bilgi ve yetkinliklerinin geliştirilmesine katkı sağlamak, kişisel birikimlerini artırmak, meslekî ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, istihdam sağlamak amacıyla hizmete sunduğu ÜSMEK kursiyerlerimizin el emeği göz nuru eserlerini Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezimizde İstanbullularla buluşturdu.

Sanat ve Tasarım, Seramik ve Cam, El Sanatları gibi alanlarda geliştirilen eserlerin sergilendiği Üsküdar’da ÜSMEK Genel Sergisi ve Festivali açılış törenimize Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, ÜSMEK kursiyerlerimiz ve davetliler katılım sağladı.

Başkanımız Hilmi Türkmen açılış konuşmasında; ”İstanbul’da İSMEK’ler kapatılınca biz Üsküdar Belediyesi olarak Üsküdar ölçeğinde, ÜSMEK adı altında 2020 yılının Eylül ayında bir proje başlattık. Bu programımızın bugün yıl sonu finali olarak burada bir sergi açmış olduk. Kursumuza devam eden kursiyerlerimizin el emeği göz nuru eserlerinden oluşan ürünler var burada. Yaklaşık 5 bin kursiyerimiz var. 16 ayrı branşta 256 ayrı programdan oluşan bir 8 ay geride kaldı. İnanılmaz bir talep var. Bu kursların çok önemli olduğuna inanıyoruz ve sonuca baktığımızda da çok doğru bir proje bu. Üsküdar’da şu an 11 ayrı kurs merkezi var. Önümüzdeki sene bunları 14’e çıkaracağız. Bu ürünlerin satılması için de önümüzdeki aylarda bir satış ofisi de açacağız.

Yapılan açılış konuşmasının ardından Barbaros Güzel Sanatlar Akademisi Gençlik Korosu tarafından yapılan müzik dinletisiyle sanatseverler keyifli anlar yaşadı. Program sonunda kursiyerlerimize sertifikaları takdim edildi.

ÜSMEK Genel Sergisi ve Festivali Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezimizde 17- 21 Haziran tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.