Gündem
Giriş Tarihi : 07-09-2021 21:31   Güncelleme : 07-09-2021 21:31

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ 2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLK BAYRAK TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı açılışı Küplüce Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda yapılan törenle gerçekleşti

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ 2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLK BAYRAK TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı açılışı Küplüce Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda yapılan törenle gerçekleşti. Bayrak törenine Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın katılım sağladı.

Uyum eğitiminin başarıyla tamamlanmasının ardından bu gün okullarımız tüm öğrenci ve öğretmenlerine kavuştu. Okul zilinin çalmasını  heyecanla bekleyen öğrenci, öğretmen ve velilerimizle aynı heyecanı paylaşan Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen ilk bayrak töreninde Küplüce Cahit Zarifoğlu İlkokulu’ndaydı. 

Tüm kademelerde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlanan okullarda çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bir ortamda eğitim alabilmeleri için Üsküdar Belediyesi tarafından uygulanan dezenfektan ile sınıf, koridor, tuvalet, öğretmen odaları gibi öğrencilerin temasta bulunabilecekleri her alan en ince detayına kadar hijyenik hale getirildi.

Törende bir konuşma yapan belediye başkanımız “Üsküdar’ın zarif ağabeyi Cahit Zarifoğlu çocukları çok severdi. Küplüce Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nu da çocuklarımız çok sevecek. Yapımı biten Küplüce Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda ilk ders zilinde sizlerin heyecanını paylaşıyorum. Yeni eğitim öğretim yılı Üsküdarımıza, çocuklarımıza hayırlı, uğurlu olsun. Üsküdar’da 7 yıl önce %42 olan ikili eğitimi %2’ye düşürdük. Önümüzdeki yıl yeni yapılacak derslikler ile Üsküdar’da ikili eğitim (sabahçı-öğlenci) sona erecek. Sevgili öğrenciler sizleri çok özlemişiz. Bugün açılışını yaptığımız Küplüce Cahit Zarifoğlu İlköğretim Okulu’nda sizlerle, öğretmenlerinizle, ailelerinizle yeni bir eğitim ve öğretim yılına merhaba dedik. Bizler  her eğitim öğretim yılında olduğu gibi bayrak törenlerimizde her hafta bir okulumuzda öğrenci ve öğretmenlerimizle beraber olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Törenin ardından yetkililer okulu gezerek incelemelerde bulundu. Sınıfları dolaşan başkan Türkmen öğrencilere hediye vererek yeni öğretim yılı için başarı dileklerinde bulundu.