Gündem
Giriş Tarihi : 06-02-2021 18:03   Güncelleme : 06-02-2021 18:03

ÜMRANİYE BELEDİYESİ “İŞİM VAR. OKULA GİDİYORUM”

Ümraniye Belediyesi, bir ilke daha imza attı

ÜMRANİYE BELEDİYESİ “İŞİM VAR. OKULA GİDİYORUM”

Ümraniye Belediyesi, bir ilke daha imza attı. Hayata geçirdiği “İşim Var. Okula Gidiyorum” projesi kapsamında, sosyoekonomik sebeplerle eğitimlerini bırakan veya ara vermek zorunda kalan öğrenciler tekrar eğitim hayatına kazandırılıyor.

Ümraniyeli gençlerin eğitimine ve onların geleceğine büyük önem veren Ümraniye Belediyesi, “İşim Var. Okula Gidiyorum” projesiyle gençlere umut ışığı olacak. Seçtikleri branşlarda çalışma imkânı sağlayan bu proje ile dört senelik staj ve eğitim sürecini tamamlayan öğrenciler meslek sahibi oldukları gibi diplomalarını da ellerine alıp hayata atılabilecekler. Proje kapsamında Ümraniye Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ümraniye Sosyal Hizmet Merkezi, Kadosan, Dudullu Organize Sanayi Bölgesi, İmes, Modoko, Keyap, Des Sanayi Sitesi ve Ümraniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile birlikte yürütülen, dört gün staj, bir gün okul olarak uygulanacak program dâhilinde öğrencilere staj yapacakları yerleri bulma hususunda da Ümraniye Belediyesi destek oluyor. Bu proje ile onlarca öğrencinin vasıflı personel statüsü kazanabilmeleri, meslek sahibi olabilmeleri ve yeteneklerinin farkına vararak sevecekleri mesleklere yönelmeleri hedefleniyor.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “İşim Var. Okula Gidiyorum” projesine katılan öğrencileri çalıştıkları iş yerlerinde ziyaret ederek sohbet etti.

 

İletişim: 444 9 822 / Dahili: 1377 / 1378 / 1379 / 1381 / 1382 

Mobil: 0 (534) 501 66 95