Gündem
Giriş Tarihi : 28-06-2021 19:04   Güncelleme : 28-06-2021 19:04

ÜMRANİYE BELEDİYESİ 17. GELENEKSEL YAĞLI BOYA RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

Ümraniye Belediyesi’nce her yıl düzenlenen ve yeni yeteneklerin sanat dünyasına kazandırılması hedeflenen yarışmaya, ülkemiz sanat çevrelerinin yanı sıra yurt dışından da sanatçılar katıldı

ÜMRANİYE BELEDİYESİ 17. GELENEKSEL YAĞLI BOYA RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

Ümraniye Belediyesi’nce her yıl düzenlenen ve yeni yeteneklerin sanat dünyasına kazandırılması hedeflenen yarışmaya, ülkemiz sanat çevrelerinin yanı sıra yurt dışından da sanatçılar katıldı. Bu yıl resim yarışmasına 106 adet eser geldi. Alanında uzman sanatçı ve akademisyen kadronun seçici kurulunda bulunduğu yarışmada, dereceye giren eserler bell

Koronavirüs uygulamaları kapsamında alınan tedbirler sebebiyle, Ümraniye Belediyesi 17. Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmaları ödül töreni; kültür sanat etkinliklerinin düzenlenmesi için elverişli koşulların oluştuğu ilk fırsatta gerçekleştirilecek. Tören tarihi kurumsal www.umraniye.bel.tr internet sitemizden duyurulacak, ayrıca katılımcılara mesaj olarak gönderilecek.

17. Geleneksel Yağlı Boya Resim Yarışması Sonuçları

Ümraniye Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen, “Kahraman Sağlık Çalışanları” konulu Geleneksel 17. Resim Yarışması seçici kurulu, 26.06.2021 tarihinde Ümraniye Belediye Merkez Binası’nda toplandı.

Üyeler, yarışmaya gönderilen 106 eseri aşamalı olarak değerlendirmeye tabi tutarak isimleri belirtilen sanatçıların eserlerine 1., 2.

EMRAH AKKAYÜZ

SAVAŞÇI

22

EMRE ATLAN

UMUT

23

ABDULAZİZ ÖZDEMİR

TARİHSEL VEFALAR

24

SÜMEYRA SAĞAY

 

25

NAİLE AYAR

HAYAT AĞACI

26

SALİH AĞAOĞLU

MESAFELER

27

VAQİF ZEYİDGULİYEV

BEKLEYİŞ

28

NURCAN ÜNAL

 

29

NURAY ERGİNDİR

CEMİL TAŞÇIOĞLU ANISINA

30

KÜBRA DEMİR

 

 

Resimlerin Geri İadesiyle İlgili Açıklama:

*Ödül ve sergilenme listesinde yer almayan resimlerin makbuz karşılığında, Kültür İşleri Müdürlüğü’nden (Tel: 0216 443 56 00/1350) 1 ay içerisinde alınması gerekiyor. Sergilenme alan eserlerin teslimi sergi programlarından sonra yapılacak olup, sergi programları ve teslim alma bilgileri eser sahiplerine telefon ve mesajla haber verilecek.

 

.