Ekonomi
Giriş Tarihi : 10-02-2021 03:23   Güncelleme : 10-02-2021 03:23

Türkiye’nin Gümüş’e Yatırım Yapan İlk Serbest Fonu olan “İş Portföy Gümüş Serbest Fon” Yatırımcılara Sunuldu

Türkiye’nin en büyük yatırım fonu ailesini yöneten İş Portföy, 20

Türkiye’nin Gümüş’e Yatırım Yapan İlk Serbest Fonu olan “İş Portföy Gümüş Serbest Fon” Yatırımcılara Sunuldu

Türkiye’nin en büyük yatırım fonu ailesini yöneten İş Portföy, 20. Yılında Türkiye’nin “gümüş”e yatırım yapan ilk serbest fonunu 23 Kasım 2020’de Borsa İstanbul’da ev sahipliğinde gerçekleştirilen Gong Töreni ile yatırımcılara sundu. Gümüş ve gümüşe dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yaparak gümüş fiyatlarında oluşabilecek fırsatlardan yatırımcıların yararlanmasını sağlamayı hedefleyen İş Portföy Gümüş Serbest Fon, nitelikli yatırımcılar tarafından alınabilecek.

Borsa İstanbul A.Ş. ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Borsa İstanbul temsilcilerine ek olarak, Takasbank, Merkezi Kayıt Kuruluşu, TSPB ve finans sektöründen katılımcıların ağırlandığı törende Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, İş Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Türkakın, İş Portföy Genel Müdürü Tevfik Eraslan ve Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk gongu birlikte çaldılar.

Törende yaptığı konuşmada İş Portföy’ün 20. Yılında Türkiye’nin gümüş’e yatırım yapan ilk serbest fonunu sunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden İş Portföy Genel Müdürü Tevfik Eraslan; “2020 yılında pandemiyle ilgili gelişmelere ve ekonominin konjonktürüne bağlı olarak yatırım fonlarına ve diğer sermaye piyasası araçlarına duyulan ilgi hiç olmadığı kadar arttı.