Dünya
Giriş Tarihi : 19-02-2021 00:04   Güncelleme : 19-02-2021 00:04

Türkiye'den dünyaya değil dünyadan Türkiye'ye bakmamız lazım

Bu programda Sn

Türkiye'den dünyaya değil dünyadan Türkiye'ye bakmamız lazım

Bu programda Sn. Ünal jeostratejik anlamda pek çok tespitte bulundu. Bu tespitler arasında "Türkiye'den dünyaya değil dünyadan Türkiye'ye bakmamız lazım" ifadelerini kullandı ve bunun üzerine muhalif kesimden pek çok kişi Sn. Ünal'ı eleştirdi.

Bugün ise Sanatçı Sermiyan Midyat Amerika seyahatindeki izlenimlerini sosyal medyada paylaşarak pek çok tespitte bulundu.

Sanatçı Sermiyan Midyat: "Türkiye’de Covid sürecinde Amerika'dan çok daha iyi bir süreç yönetiliyor, havaalanında bile ateş ölçümü yapılmadı, Türkiye'de her yerde AVM'lerde dahil ateş ölçümü yapılıyor, Amerika’da kafeler ve restoranlar her yer açık" ifadelerini kullandı. Fakat ne yazık ki sanatçı Sermiyan Midyat'ta sosyal medyada pek çok kişi tarafından linç edildi.

Türkiye'de Muhalif olmayı her şeyi eleştirme ve yok sayma olarak gören bir muhalif kitle var. Bugün Türkiye'nin dünyadaki başarılarının hiçbiri konuşulmuyor, sadece konuşulan ve muhalefetin konumunu belirleyen Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı olmuş durumda.


Dünya politikasında düşünce biçimimiz siyasi arenadaki jeopolitik konumumuzu belirliyor, eğer ki biz Türkiye'nin dünyadaki konumunu ve başarılarını anlamak istiyorsak, dünyaya Türkiye’den değil, dünyadan Türkiye'ye bakmalıyız.

Bugün dünyada covid sürecinde Avrupa ve Amerika sınıfta kalırken Türkiye pek çok ülkeye yardım yaptı. Amerika’da hastanelerde isyan yaşanırken ve ceset torbaları nehirlere atılırken Türkiye tüm vatandaşlarına ücretsiz evde bakım hizmeti verdi.

Türkiye aldığı tedbirler ve yaptığı hamlelerle covid sürecini dünyada en başarılı bir şekilde yöneten ülkelerden biri oldu. Covid sürecinde tüm dünya ekonomik krizlerle boğuşurken, Türkiye ekonomi ve üretimle sınıf atlamaya devam ediyor.

Türk siyasetinde muhalif olmanın kriteri kişilere ve kurumlara düşmanlık değil, eleştirel bir bakış açısıyla hizmet performansını artırmak olmalıdır. Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek lazım.