Gündem
Giriş Tarihi : 11-04-2022 19:16   Güncelleme : 11-04-2022 19:16

TÜRKİYE’NİN İLK İYİLİK FUARI ESENLER’DE KURULUYOR

TÜRKİYE’NİN İLK İYİLİK FUARI ESENLER’DE KURULUYOR

TÜRKİYE’NİN İLK İYİLİK FUARI ESENLER’DE KURULUYOR

Esenler Belediyesi, af ve mağfiret iklimini hâkim kılan Ramazan ayında bir ilke imza atarak “İyilik Fuarı” etkinliği düzenleyecek. 15-24 Nisan tarihleri arasında Esenler Dörtyol Meydanı’nda İçişleri Bakanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek fuara birçok yardım kuruluşu katılacak. Bölge, din, dil ırk, renk ve mezhep ayrımı yapmaksızın tüm dünya yoksulları ve yetimleri için kalıcı projeler yürüten “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” düsturuyla hareket eden yardım kuruluşları, etkinlik boyunca vatandaşlarla bir araya gelecek.

Fuara Türkiye Diyanet Vakfı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kızılay, Sadakataşı Derneği, Verenel Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Deniz Feneri, Yetim Vakfı, CANSUYU, Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER), Anda Derneği, Beşir Derneği, Valide İnsani Yardım Derneği ve HAYRAT olmak üzere toplam 14 sivil toplum kuruluşu katılacak.

Fuarda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), fuara deprem tırıyla katılarak vatandaşlara afetle ilgili farkındalık eğitimleri verecek. Kızılay ise kan bağışı çadırı ile fuardaki yerini alacak. Deniz Feneri tarafından kurulan giyim çadırında yetim çocukların yüzü gülecek. Fuara katılan sivil toplum kuruluşları, çeşitli coğrafyalarda yaşadıkları iyilik hikâyelerini yapacakları sunumlarla ziyaretçilerle paylaşacak. Seminerler ve söyleşilerle zenginleşen fuarda her gün iyilik yarışmaları yapılacak, kazananlar çeşitli ödüllerin sahibi olacak.

DEV İYİLİK KUMBARASI KURULACAK

Öğrenci ziyaretlerinin yapılacağı fuarda dev iyilik kumbarası ile yardımlaşmanın en güzel örneği sergilenecek. Fuarda ayrıca SMS ile yardımlaşma kampanyası yürütülecek.