Eğitim
Giriş Tarihi : 12-11-2021 23:23   Güncelleme : 12-11-2021 23:23

Türkiye Ekonomisi Söyleşileri – Dr. Arzu Çerkezoğlu

Türkiye Ekonomisi Söyleşileri – Dr. Arzu Çerkezoğlu

Türkiye Ekonomisi Söyleşileri – Dr. Arzu Çerkezoğlu

Ekonomi Bölümümüz tarafından düzenlenen Türkiye Ekonomisi Söyleşileri serisinin yeni konuğu, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Dr. Arzu Çerkezoğlu.

Asgari ücret, işçi ve ailesinin günün ekonomik ve sosyal koşullarına göre insanca yaşamasını mümkün kılacak, insanlık onuruyla bağdaşacak, bilimsel objektif yöntemler ve güvenilir verilerle tespit edilen taban ücreti olmalı. Peki ülkemizde durum ne?

Dr. Çerkezoğlu’nun Zoom üzerinden yapılacak ve KHAS Youtube kanalı üzerinden de canlı yayınlanacak olan “Asgari Ücret Gerçeği” başlıklı konuşmasını 18 Kasım Perşembe saat 20:00’den itibaren takip edebilirsiniz.

Etkinliğe katılmak için lütfen kayıt formunu doldurun: https://bit.ly/3c4qSdQ

Tıp doktoru, insan hakları aktivisti ve sendikacı olan Çerkezoğlu, 1969, Artvin doğumludur. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Çerkezoğlu, 2004 yılında Patoloji ihtisasını tamamlamıştır. Sağlık emekçilerinin sendikal mücadelesi içinde yer almış, üç dönem Tüm Sağlık Sen ve ardından Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nda (SES) Şube Başkanlığı, DİSK Genel Sekreterliği görevlerini yürütmüştür. 29 Mayıs 2018’de, önceki başkan Kani Beko’nun yerine DİSK Başkanı seçilmiştir.

18 Kasım Perşembe 20:00
Çevrimiçi | Zoom & KHAS Youtube KanalıKayıt formu: https://bit.ly/3c4qSdQ  
Youtube: https://www.youtube.com/c/KHasUniversity