Gündem
Giriş Tarihi : 27-12-2021 16:32   Güncelleme : 27-12-2021 16:32

TÜGVA BAĞCILAR İLÇE ŞURASI’NA GENÇLER DAMGA VURDU

TÜGVA BAĞCILAR İLÇE ŞURASI’NA GENÇLER DAMGA VURDU

TÜGVA BAĞCILAR İLÇE ŞURASI’NA GENÇLER DAMGA VURDU

Türkiye Gençlik Vakfı Bağcılar İlçe Şurası’nda gençler yaptıkları çalışmalarla ve performanslarıyla davetlileri kendilerine hayran bıraktı. Gençleri tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Yarının Türkiye’sinde sizlere çok büyük görevler düşüyor” dedi.

TÜGVA Bağcılar İlçe Şurası, Bağcılar Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda TÜGVA Manifestosu videosu izlendi. Açılış konuşmasını yapan Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Çanakkale Savaşı’nda vatan millet hizmetine koşacak bir nesli kaybettik. Şu an o nesli kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Öyle zeki ve çalışkan bir neslin kaybolması bize 100 yıl kaybettirdi. Şimdi TÜGVA aracılığıyla yetişen çocuklarımız çok güzel çalışmalara imza atıyorlar. Bugün Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada ismi varsa bu siz gençlerin sayesinde” dedi.

Gençleri çalışmalarından dolayı kutlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Bu gençlik bu ülkenin mayasında olmasına rağmen dönemsel ciddi sıkıntılar yaşayarak bugünlere geldi. Biz 1453’te İstanbul’u fethederek çağ açıp çağ kapatan; Kurtuluş Savaşları’nda adına türküler yakılan gençliğin evlatlarıyız. Bizim değerlerimizle değer verdiklerimiz arasında bağı koparmadan hayatımızı devam ettiriyoruz. Biz hep tarihimizle övündük gurur duyduk. Bugün de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye ayağa kalkarsa dünya mazlumları ayağa kalkar dedik ve kalktı. Geçmişte önünü göremeyen gençlik ve Türkiye’den bugün ise yarına umutla bakan; 2023, 2053 ve 2071 gibi kendine hedef çizen bir Türkiye var. Yarının Türkiye’sinde sizlere çok büyük görevler düşüyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan TÜGVA’lı öğrenciler, tiyatro, tekvando gösterisi, şiir okumaları ve mehteran konseriyle performanslarını sergiledi. İzleyenler gençleri coşkuyla alkışladı. Renkli etkinliğe AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, TÜGVA İstanbul İl Temsilcisi Dr. Emrullah Şanlan ve TÜGVA İlçe Temsilcisi Halil İbrahim Dikgöz de katıldı.