Eğitim
Giriş Tarihi : 20-08-2021 20:35   Güncelleme : 20-08-2021 20:35

TÜBİTAK ARDEB 1001 Projesi Yüksek Lisans Bursiyeri İlanı

TÜBİTAK ARDEB 1001 projesinde görev alacak 2 yüksek lisans bursiyeri aranmaktadır

TÜBİTAK ARDEB 1001 Projesi Yüksek Lisans Bursiyeri İlanı

TÜBİTAK ARDEB 1001 projesinde görev alacak 2 yüksek lisans bursiyeri aranmaktadır. İki yıl sürecek projede Tam Çift Yönlü (Full Duplex) 5G Çoktaşıyıcılı Haberleşme Sistemleri için Verimli Kanal Kestirim Algoritmalarının Geliştirilmesi planlanmaktadır.

Projede görev alacak bursiyerlerin lisans seviyesindeki Sinyal İşleme, Olasılık Teorisi (ve Rastlantısal Süreçler) konularına hakim, MATLAB programlama dilinde deneyim sahibi, kodlama konusunda istekli ve yeni konular öğrenmede hırslı olmaları beklenmektedir.

Başvuracak adayların üniversitelerin Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerini başarılı bir şekilde tamamlamış olmaları gerekmektedir. Projede görev alacak yüksek lisans bursiyerleri KHAS Yüksek Lisans Programı’na tam burslu olarak kabul edilerek aylık 3000 TL proje bursiyer ücreti ve aylık 1000 TL ek yaşam desteği ile destekleneceklerdir.

Projede görev almak isteyen yüksek lisans bursiyer adaylarının 26 Ağustos 2021 tarihine kadar KHAS Yüksek Lisans Enstitüsü’ne başvuru yapmaları gerekmektedir. Lisansüstü başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi https://sgs.khas.edu.tr/ linkinden elde edilebilir.

Projede görev almak isteyen bursiyer adayları hsenol@khas.edu.tr (Doç. Dr. Habib Şenol) adresine e-posta atarak ivedilikle iletişime geçmelidirler.

Gerekli belgeler:

Özgeçmiş,
Transkript,
1 adet referans,
ALES Puan Belgesi,
İngilizce Dil Yeterlilik Belgesi.