Eğitim
Giriş Tarihi : 11-08-2021 21:10   Güncelleme : 11-08-2021 21:10

TÜBİTAK 2237 Projemiz Kapsamında TÜBİTAK ARDEB Proje Yazma Eğitimimizi Gerçekleştirdik

TÜBİTAK 2237-B Proje Eğitimi Etkinlikleri Desteği ve Prof

TÜBİTAK 2237 Projemiz Kapsamında TÜBİTAK ARDEB Proje Yazma Eğitimimizi Gerçekleştirdik

TÜBİTAK 2237-B Proje Eğitimi Etkinlikleri Desteği ve Prof. Dr. Hasan Dağ yürütücülüğünde, 4-6 Ağustos 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak “TÜBİTAK ARDEB Programlarına Yönelik Uygulamalı Proje Yazım Eğitimi” etkinliği gerçekleşti.

Etkinlik kapsamında, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden araştırmacıların, TÜBİTAK’ın ulusal proje çağrılarına (1001, 1003,1005, 3501 gibi) yönelik özgün araştırma soruları bulma, teorik çerçeve oluşturma, uygun araştırma tasarımı ve yöntemini seçme, proje yönetimi, bütçeleme ve başvuru sürecini yönetme kapasitelerinin geliştirilmesi amaçlandı. Etkinlikte katılımcıların uygulamalı olarak proje öneri taslaklarını geliştirmesi ve panel simülasyonunu deneyimlemesi sağlandı.

Etkinliğin birinci günü KHAS Ar-Ge Kaynakları Direktörlüğü Proje Geliştirme Ofisi (PGO) ve Proje Yönetim Ofisi (PYO) uzmanları tarafından TÜBİTAK ARDEB programları hakkında detaylı bilgi paylaşıldı. İkinci gün, katılımcılar gruplara ayrılarak eğitmenler, PGO ve PYO uzmanları eşliğinde TÜBİTAK 1001 proje önerileri üzerinde uygulamalı olarak çalışma imkanı buldular. Etkinliğin üçüncü gününde ise Eylül 2021’de TÜBİTAK’a sunulacak üç adet 1001 proje önerisi için KHAS İç Panel’i düzenlendi; etkinlik katılımcıları bu panellere gözlemci olarak katıldılar.

Üniversitemizin akademisyenlerinden Prof. Dr. Ayşe Hümeyra Bilge, Prof. Dr. Demet Akten, Prof. Dr. Timur Aydemir, Prof. Dr. Hasan Dağ ve Dr. Öğr. Üyesi Yalçın Şadi proje yazım deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar.

Eğitmenlerimize ve katılımcılarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz.