Eğitim
Giriş Tarihi : 02-07-2021 05:00   Güncelleme : 02-07-2021 05:00

TÜBİTAK 1001 Projesi Doktora Sonrası Araştırmacı İlanı

KHAS Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yürütülen “Tedarik Zinciri Yönetiminde Eklemeli İmalat Sistemleri” konulu projede çalışmak üzere doktora sonrası araştırmacı pozisyonu için başvuru toplanmaya başlanmıştır

TÜBİTAK 1001 Projesi Doktora Sonrası Araştırmacı İlanı

KHAS Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yürütülen “Tedarik Zinciri Yönetiminde Eklemeli İmalat Sistemleri” konulu projede çalışmak üzere doktora sonrası araştırmacı pozisyonu için başvuru toplanmaya başlanmıştır.

Pozisyon TÜBİTAK 1001 programı tarafından 24 ay için fonlanmıştır ve Temmuz’da başlatılması planlanmaktadır. Araştırmacıya ilk olarak 1 senelik kontrat önerilecek, sonrasında bu kontrat 12 ay daha uzatılacaktır. Adaydan aşağıdakiler beklenmektedir:

● yöneylem ve operasyon yönetimi alanlarındaki en iyi dergilerde basılmak üzere araştırma yapmak 
● 1 doktora ve 1 master öğrencisini koordine ederek yapılacak çalışmaların kalite ve sayısının artmasını sağlamak 
● araştırma ekibinde bulanan diğer akademisyenlerle işbirliği içinde çalışarak yeni araştırmalar yapmak.
● yeni araştırma tekliflerinin hazırlanmasına katkı sağlamak.
 
Adayların stokastik modelleme, dinamik programlama, Markov karar süreçleri, sezgizel yöntemler konusunda güçlü bir donanıma sahip olması ve ileri seviyede programlama bilmesi gerekmektedir. Araştırmacının doktorasını Endüstri Mühendisliği, Yöneylem, Tedarik Zinciri Yönetimi, Bilgisayar Mühendisliği, Matematik veya ilgili bir alandan almış olması beklenmektedir.   

KHAS‘nde doktora sonrası araştırmacılar TÜBİTAK’ın standart bursuna (4500 ₺/ay) ek olarak yaşam destek fonundan da faydalandırılmaktadırlar.

İlgililerin mustafa.hekimoglu@khas.edu.tr adresine özgeçmişleri ve araştırma bildirimleri ile başvurmaları gerekmektedir. Tüm sorularınız için Mustafa Hekimoğlu (mustafa.hekimoglu@khas.edu.tr) veya Deniz Karlı (deniz.karli@isikun.edu.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.