Teknoloji
Giriş Tarihi : 29-12-2021 16:38   Güncelleme : 29-12-2021 16:38

TÜBA Ödülleri’nde İTÜ’lü 6 Bilim İnsanı

TÜBA Ödülleri’nde İTÜ’lü 6 Bilim İnsanı

TÜBA Ödülleri’nde İTÜ’lü 6 Bilim İnsanı

Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan TÜBİTAK ve TÜBA Ödülleri Beştepe’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İTÜ’den 6 bilim insanımız “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’ne” değer görüldü.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Ödülleri Cumhurbaşkanlığı himayesinde, 28 Aralık 2021 Salı günü Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Türkiye Bilimler Akademisi 2021 yılı “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü”ne 6 İTÜ’lü bilim insanı değer görüldü.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Özkan doğa bilimleri alanında; Elektrik-Elektronik Fakültesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Tufan Kumbasar, Kimya-Metalurji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mohammadreza Nofar, Kimya-Metalurji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Duygu Ağaoğulları, Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Meltem Yanılmaz ve Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Onur Ergen mühendislik bilimleri alanında ödül almaya hak kazandılar.

Ödül alan değerli öğretim üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

TUBA ödülleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.