Eğitim
Giriş Tarihi : 08-04-2022 03:30   Güncelleme : 08-04-2022 03:30

Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Araştırma Projesi Yüksek Lisans Öğrencisi Araştırmacı İlanı

Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Araştırma Projesi Yüksek Lisans Öğrencisi Araştırmacı İlanı

Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Araştırma Projesi Yüksek Lisans Öğrencisi Araştırmacı İlanı

KHAS’nin Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi (EEİİ) ortaklığıyla gerçekleştirdiği ve İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından desteklenen “Lise Çağındaki Genç Erkekler için e-Gen (Eşitlik Kuşağı) Modülü” başlıklı 12 aylık proje, Eleştirel Erkeklik Çalışmaları perspektifinden lise çağındaki genç erkeklerin toplumsal cinsiyet deneyim ve algılarına odaklanmaktadır.

Bu proje kapsamında odak grup ve atölye çalışmaları ile toplanacak veriye dayanarak rehber öğretmenlerin okullarda uygulayabilecekleri eğitim materyalleri üretilmesi hedeflenmektedir.

Bu projede yaklaşık 7 ay çalışmak üzere yüksek lisans eğitimine devam eden araştırmacı pozisyonu için başvuru açılmış olup, pozisyon dolana kadar açık kalacaktır. Araştırmacının en geç Mayıs 2022’de işe başlaması gerekmektedir.  

Adaylardan,

• Toplumsal cinsiyet çalışmaları alanında çalışmış/çalışıyor olmaları ya da bu alanla yakından ilgili olmaları,

• Daha önce nitel veri toplama araçları kullanarak araştırma yapmış olmaları,

• Hafta sonu ve akşamları gerçekleştirilecek atölye, toplantı vb. proje etkinliklerine katılabiliyor olmaları

beklenmektedir.

Adayların MAXQDA ve/veya NVivo gibi nitel veri analiz yazılımlarından bir tanesini temel düzeyde biliyor olması seçici bir özellik olacaktır.

Bir devam projesi olan “Lise Çağındaki Genç Erkekler için e-Gen (Eşitlik Kuşağı) Modülü” projesinin ilk adımını ve temelini oluşturan “Şiddetsiz Erkeklik Atölyeleri” projesi ile ilgili detaylı bilgiye http://siddetsizerkeklik.com adresinden ulaşılabilir.

Projede yer alacak araştırmacı 4.253,40 TL/Ay ile yaklaşık 7 ay istihdam edilecektir. Pozisyon KHAS öğrencilerine açıktır.

Projede yer almak isteyen adaylar kısa özgeçmişlerini, 500 kelimelik motivasyon mektuplarını ve öğrenci belgelerini yesim.sunbuloglu@khas.edu.tr adresine göndererek başvurularını yapabilirler.