Magazin
Giriş Tarihi : 23-11-2020 21:47   Güncelleme : 23-11-2020 21:47

TikTok ve Sony Music uzun zamandır beklenen bir lisans anlaşmasına ulaştı

TikTok ve Sony Music Entertainment, plak grubunun hit sanatçılar listesinden şarkıları kısa biçimli video uygulamasına getirmeye devam edecek bir lisans anlaşmasına ulaştı

TikTok ve Sony Music uzun zamandır beklenen bir lisans anlaşmasına ulaştı

TikTok ve Sony Music Entertainment, plak grubunun hit sanatçılar listesinden şarkıları kısa biçimli video uygulamasına getirmeye devam edecek bir lisans anlaşmasına ulaştı.

Hiçbir şirket de The Verge'e ne hakkında gerçek bir ayrıntı vermez bu TikTok kullanıcıları için geçerli. Çoğunlukla, işler büyük ölçüde aynı kalacak gibi görünüyor. Ancak bu hala önemli bir gelişme: TikTok, dünyanın en iyi şarkılarından bazılarını kaybetmemesini sağlamak için popülaritesini artırdığından beri büyük plak gruplarıyla yeni ayrıntılar kesmeye çalışıyor ve bu, kilitlenen ilk anlaşma gibi görünüyor. .

Sony, TikTok'tan bazı büyük kazançlar elde etti

​​Bloomberg'e göre TikTok, önceki lisans anlaşmasına göre "önemli bir artış" ödüyor. Şirketlerin ayrıca Sony sanatçılarını tanıtmanın yolları ve "TikTok kullanıcılarını daha iyi kişiselleştirmenin" yolları üzerinde birlikte çalışmaları bekleniyor.

Sony ve şirketleri, TikTok sayesinde büyük kazançlar elde etti. "Old Town Road" şarkısı uygulamada popülerliğini artıran Lil Nas X, bir Sony şirketi olan Columbia ile anlaştı. Ve Jason Derulo'nun hem uygulamada hem de marketlerde (veya bugünlerde hala ziyaret ettiğiniz diğer fiziksel konumlarda) kaçınılmaz olan "Savage Love" ı da Columbia aracılığıyla yayınlandı.

TikTok imzaladı. Büyük bir bağımsız şirketler grubu olan Merlin ile de dahil olmak üzere bugüne kadarki diğer bazı anlaşmalar. Ancak şirket hala Warner ve Universal ile anlaşmalar yapmak için çalışıyor gibi görünüyor. Sony ile birleştiğinde, bu üçü ABD'deki müzik pazarının büyük bölümünü oluşturuyor, bu nedenle TikTok'un sonunda onlarla daha kalıcı anlaşmalar yapması çok önemli. Billboard daha önce, TikTok'un yılın başlarında üç ana şirket ile kısa vadeli lisans anlaşmaları yaptığını, ancak bu anlaşmaların tipik anlaşmalardan "önemli ölçüde daha kısa" olduğunu bildirdi.