Magazin
Giriş Tarihi : 23-11-2020 21:47   Güncelleme : 23-11-2020 21:47

Teenage Engineering’in 89 dolarlık yeni synth'leri, canlı Mega Man ve Street Fighter film müzikleri üretiyor

Teenage Engineering'deki İsveçli synth üreticileri, Capcom ile ortaklaşa yeni bir cep operatörü serisiyle geri döndüler

Teenage Engineering’in 89 dolarlık yeni synth'leri, canlı Mega Man ve Street Fighter film müzikleri üretiyor

Teenage Engineering'deki İsveçli synth üreticileri, Capcom ile ortaklaşa yeni bir cep operatörü serisiyle geri döndüler. İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen cep operatörleri, şirketin gösterişsiz ve düşük maliyetli mini-synth ve sequencer cihazlarıdır ve bunlar sadece Mega Man ve Street Fighter temalı olacaktır. Onlar, Teenage Engineering’in diğer synth ve ses ürünlerinin çoğunun aksine, bankayı sarsmayacak muhteşem görünümlü gadget'lar. Her biri 89 dolara mal oldu.

Capcom ile olan ortaklık sayesinde Teenage Engineering bu cep operatörlerine kendi oyunlarından orijinal sesler yükledi. Bu, kendi canlı Mega Man ve Street Fighter film müziğinizi anında yapabileceğiniz anlamına gelir.

Izgara Görünümü

Bu synth'lerin bazı temel donanım farklılıkları vardır. Street Fighter one, PO-133, örnekleme için bir mikrofon, sekiz örnek ve davul yuvası, 40 saniyelik bir örnek bellek ve 15 delme efekti içerir. Ayrıca orijinal Capcom arcade oyunundan 15 Street Fighter ses parçasına sahiptir. Öte yandan Mega Man one, orijinal NES'in ses yeteneklerini yeniden üretmek için gerçek bir 8-bit synthesizer motorunun yanı sıra 15 ses, bir mikro davul ve üç kanallı bir synthesizer içerir.

PO-128 veya PO-133 kullanarak neler yaratabileceğinize dair bir fikir edinmek istiyorsanız, Teenage Engineering ürün sayfalarında bazı düzgün ses demolarına sahiptir. Street Fighter modeli (PO-133) bugünden itibaren sunulurken, Mega Man one (PO-128) 2 Aralık'tan itibaren satışa sunulacak. Teenage Engineering tipik olarak büyük miktarlarda ürünlerini üretmediğinden, hızlı gitmeleri muhtemeldir. Kendi video oyun synth makinelerinizi istiyorsanız hızlı hareket edin.