Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 07-09-2021 21:32   Güncelleme : 07-09-2021 21:32

Takımlarımız, TEKNOFEST 2021’de Finalist Oldular

İKÜ IEEE Kulübü, TEKNOFEST 2021 yarışmasında üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmek için yaklaşık bir yıldır Kültür Noktası koordinasyonunda çalışıyorlar

Takımlarımız, TEKNOFEST 2021’de Finalist Oldular

İKÜ IEEE Kulübü, TEKNOFEST 2021 yarışmasında üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmek için yaklaşık bir yıldır Kültür Noktası koordinasyonunda çalışıyorlar. Öğrencilerimiz, TEKNOFEST 2021’de aşağıdaki kategorilerde belirtilen adlardaki takımlarla yarışarak üç kategoride de finalist olmayı başardılar.

1. Savaşan İHA kategorisinde Kırmızı Kanatlar Takımı
2. İnsanlık Yararına Teknoloji kategorisinde Kuasar Takımı
3. Orta İrtifa Kategorisinde Lupus Roket Takımı

Final yarışmalarından “Savaşan İHA kategorisi” Bursa Yunuseli Havalimanı’nda, “İnsanlık Yararına Teknoloji” kategorisi İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ve “Orta İrtifa” kategorisi Aksaray Tuz Gölü’nde aşağıda belirtilen tarih ve ayrıntılarla gerçekleştirilecek. Danışman hocalarımız da yarışma boyunca takımlarımızla birlikte yarışma alanlarında bulunacak. 

Bursa Yunuseli Havalimanı’nda Savaşan İHA kategorisinde yarışan Kırmızı Kanatlar Takımımız, Sanayi ve Uzay Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’a röportaj verdiler. Bu noktaya gelene kadar uzun ve yorucu süreç geçiren gurur kaynağı öğrencilerimiz ve danışman hocalarımıza teşekkür ederiz.