Gündem
Giriş Tarihi : 11-08-2021 01:02   Güncelleme : 11-08-2021 01:02

Sultangazi Belediyesi: Sultangazi’de Engel Yok; Spor Var, Sevgi Var!

Sultangazi Belediyesi, ilçede yaşayan engelli bireylerin sosyal yaşama adapte olmalarını desteklemek amacıyla çeşitli projeler geliştirmeye devam ediyor

Sultangazi Belediyesi: Sultangazi’de Engel Yok; Spor Var, Sevgi Var!

Sultangazi Belediyesi, ilçede yaşayan engelli bireylerin sosyal yaşama adapte olmalarını desteklemek amacıyla çeşitli projeler geliştirmeye devam ediyor. Mimar Sinan Şehir Ormanlarında gerçekleştirilen Yaz Spor Okullarına katılan 40 engelli çocuk ve genç, basketbol ve okçuluk eğitimleri alıyor. Oldukça eğlenceli geçen eğitimler boyunca çocukların ve gençlerin ince kas becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Engelli bireylerin, kendilerine gerekli imkânlar sunulduğunda, başaramayacakları hiçbir şeyin olmadığı gerçeğinden hareket eden Sultangazi Belediyesi, hayatın her alanında yanlarında yer almak için çalışmalar gerçekleştiriyor. Son olarak, Mimar Sinan Şehir Ormanlarında engelli çocuklara ve gençlere özel basketbol ve okçuluk eğitimleri verilmeye başlandı. Engellilere yönelik eğitimler kapsamında her hafta Pazartesi günleri basketbol, Salı günleri ise okçuluk eğitimleri düzenleniyor. 40 çocuk ve gencin katıldığı eğitimler, 10 Eylül’e kadar devam edecek.

Gelişim Odaklı Eğitim

Eğitimlere katılan engelli çocuk ve gençler arasında Down Sendromlular, işitme engelliler, zihinsel engelliler ve ortopedik engelliler bulunuyor.