Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2021 04:58   Güncelleme : 02-07-2021 04:58

Sultangazi Belediyesi: Sultangazi’de Çocuklara Yaz Hediyesi: Yüzme Havuzları Açıldı!

Sultangazi Belediyesi, ilçemizin neşesi çocuklara yaz hediyesi veriyor

Sultangazi Belediyesi: Sultangazi’de Çocuklara Yaz Hediyesi: Yüzme Havuzları Açıldı!

Sultangazi Belediyesi, ilçemizin neşesi çocuklara yaz hediyesi veriyor. Çocukların spor ve eğlence dolu bir yaz geçirmelerini hedefleyen Sultangazi Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile birlikte ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın” “Büyük İlçeler Güven ve Dönüşüm Projesi”ni hayata geçirdi. 6-12 yaş arası çocuklar, proje kapsamında kurulan havuzlarda hem yüzmeyi öğrenecek, hem de eğlenceli anlar yaşayacak.

Sultangazi Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile birlikte ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ ‘Büyük İlçeler Güven ve Dönüşüm Projesi’ni hayata geçirdi. Proje kapsamında çocuklar için özel hazırlanan yüzme havuzları törenle hizmete açıldı.

Törene Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Sultangazi Gençlik ve Spor Müdürü Naci Usta, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ile çocuklar ve aileleri katıldı.

Proje kapsamında 6-12 yaş arası minikler, yaz boyunca havuzlarda 3’ü bayan olmak üzere 7 profesyonel eğitmen eşliğinde yüzme eğitimleri alacak.