Gündem
Giriş Tarihi : 18-07-2021 17:41   Güncelleme : 18-07-2021 17:41

Sultangazi Belediyesi: Sultangazi Belediyesi’nin Düzenlediği ‘En Güzel Kurban Yarışması’Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Sultangazi Kurban Alanı’nda düzenlenen ‘En Güzel Kurban Yarışması’nda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 17 büyükbaş kurbanlık, dereceye girebilmek için jüri karşısına çıktı

Sultangazi Belediyesi: Sultangazi Belediyesi’nin Düzenlediği ‘En Güzel Kurban Yarışması’Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Sultangazi Kurban Alanı’nda düzenlenen ‘En Güzel Kurban Yarışması’nda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 17 büyükbaş kurbanlık, dereceye girebilmek için jüri karşısına çıktı. Nazar boncuklarıyla ve işlemeli süsleriyle göz dolduran birbirinden güzel kurbanlıklardan ilk üçe girenlerin sahipleri yarışma jürisi tarafından belirlenerek ödüllerine kavuştu.

Vatandaşların kurban ibadetlerini gönül huzuruyla, sıkıntı yaşamadan ifa edebilmeleri için Sultangazi Belediyesi tarafından özenle hazırlanan ve İstanbul’un en büyük ve kapsamlı kurban pazarı olan Sultangazi Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Alanı “En Güzel Kurban Yarışması”na sahne oldu. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un ev sahipliği yaptığı yarışmaya; Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, AK Parti Devrekani İlçe Başkanı Hayrettin Melezoğlu, Sultangazi İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mihriban Aksoy, Sultangazi İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsa Tanrıverdi, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcıları Nurcan Öztürkmen, Yakup Dalkılıç ve Mehmet Yiğit, Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

En Güzel Kurbanlıklar Jüri Karşısında

Birbirinden güzel kurbanlıkların yarıştığı yarışmada son kararı jüri verdi.