Gündem
Giriş Tarihi : 11-07-2021 22:44   Güncelleme : 11-07-2021 22:44

Sultangazi Belediyesi: Sultangazi Belediyesi’nden Çocuklara Bilimi Sevdiren Proje: ‘Doğada Bilim’

Sultangazi Belediyesi, başlattığı Doğada Bilim projesiyle Mimar Sinan Şehir Ormanı’nda oluşturduğu bilim atölyelerine, çocukları ve velileri ücretsiz servislerle ulaştırıyor

Sultangazi Belediyesi: Sultangazi Belediyesi’nden Çocuklara Bilimi Sevdiren Proje: ‘Doğada Bilim’

Sultangazi Belediyesi, başlattığı Doğada Bilim projesiyle Mimar Sinan Şehir Ormanı’nda oluşturduğu bilim atölyelerine, çocukları ve velileri ücretsiz servislerle ulaştırıyor. Çocuklar burada, eşsiz bir doğal çevreyle iç içe, birbirinden eğlenceli ve öğretici bilim etkinliklerine katılıyor. Bu yıl da yüzlerce öğrencinin katıldığı projeye ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Telafide Ben de Varım’ programına katılan öğrenciler de dahil edildi. 

Sultangazi Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi, çocuklara bilimi ve sanatı sevdirmeye devam ediyor. Merkezin düzenlediği atölyelerde çocuklar bilim ve sanatı eğlenceli etkinliklerle deneyimliyor, yeni ufuklar kazanıyor. Merkez, “Doğada Bilim” projesiyle bilim etkinliklerini doğaya taşıyarak çocuklara farklı bir deneyim yaşatıyor.

Mimar Sinan Şehir Parkı’nın muhteşem doğası eşliğinde çocukları bilimle buluşturan proje dolayısıyla bugün özel bir program düzenlendi. Programa Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba Dursun, Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen, AK Parti Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Ayvalı, Belediye Meclis üyeleri, çocuklar ve aileleri katıldı.

İÇİNDE HEM BİLİM HEM DOĞA OLAN GÜZEL BİR PROJE

Programda konuşan Belediye Başkanı Av.