Gündem
Giriş Tarihi : 16-06-2021 06:46   Güncelleme : 16-06-2021 06:46

Sultangazi Belediyesi: Sultangazi Belediyesi, Engelli Bireyleri Dijital Sanat Sergisiyle Buluşturuyor

Sultangazi Belediyesi’nin “Sanata Engel Yoktur” anlayışıyla destek verdiği Dalınç Dijital Sanat Sergisi kapılarını ziyaretçilerine açtı

Sultangazi Belediyesi: Sultangazi Belediyesi, Engelli Bireyleri Dijital Sanat Sergisiyle Buluşturuyor

Sultangazi Belediyesi’nin “Sanata Engel Yoktur” anlayışıyla destek verdiği Dalınç Dijital Sanat Sergisi kapılarını ziyaretçilerine açtı. Sultangazi Belediyesi, ilçede yaşayan engelli vatandaşları, Binbirdirek Sarnıcı’nın akustik ve tarihi atmosferinde açılan sergiye ücretsiz olarak ulaştıracak ve sergi boyunca onlara destek olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen ve Sultangazi Belediyesi’nin “Sanata Engel Yoktur” anlayışıyla destek verdiği Dalınç Dijital Sanat Sergisi bugün ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Tarihle teknolojiyi bir araya getiren Mezo Dijital’in ev sahipliğini, Seyhan Musaoğlu’nun küratörlüğünü yaptığı sergi 10 sanatçının eserlerinden oluşuyor. Sergiye, etkileyici atmosferiyle Binbirdirek Sarnıcı ev sahipliği yapıyor.

17 Haziran’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan serginin açılışına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun,  Azerbaycan İstanbul Konsolosu Zaur Allahverdi-Zada, Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Burarov, Mezo Dijital Yönetim Kurulu Başkanı Nabat Garakhanova, Pasha Bank Genel Müdürü H.