Gündem
Giriş Tarihi : 21-06-2021 16:38   Güncelleme : 21-06-2021 16:38

Sultangazi Belediyesi: Sultangazi Belediyesi Destek Veriyor, Genç Cevherler Gün Yüzüne Çıkıyor

Sultangazi Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı gençlik projeleriyle, diplomasiye ve spora meraklı gençler potansiyellerini gerçekleştirme fırsatı yakalıyor

Sultangazi Belediyesi: Sultangazi Belediyesi Destek Veriyor, Genç Cevherler Gün Yüzüne Çıkıyor

Sultangazi Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı gençlik projeleriyle, diplomasiye ve spora meraklı gençler potansiyellerini gerçekleştirme fırsatı yakalıyor. Projeler; Sultangazi Belediyesi ile birlikte İçişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Divan Derneği ve Anka Derneği olmak üzere toplam beş paydaşla birlikte yürütülüyor. Projelerin açılışı için Sultangazi Belediyesi Şehit Ferdi Yurduseven Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Divan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cihangir İşbilir, AK Parti Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Ayvalı, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen, Başkan Danışmanı Abuzer Korkmaz, projelerde faaliyet gösteren öğrenciler ile basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Sultangazi Belediyesi, gençlere yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Belediye; İçişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Divan Derneği ve Anka Derneği ile el ele vererek, gençlerdeki gizli cevherleri ortaya çıkaracak üç farklı projeye imza attı.

Üç Ayrı Gençlik Projesi

“Genç Diplomasi Akademisi”,  “Diplomasi Elçileri Kahvesi” ve “7’den 70’e Sen de Gel Spora” projeleri, diplomasiye ve spora ilgi duyan ve bu alalarda kendini yetiştirip projeler üreterek ülkesinin gelişimine katkı sağlamak isteyen gençlere hitap ediyor.