Gündem
Giriş Tarihi : 08-10-2021 15:34   Güncelleme : 08-10-2021 15:34

Sultangazi Belediyesi: Malatya’nın yöresel lezzetleri Sultangazililerle buluşuyor Arapgir Üzüm Festivali Başladı

Sultangazi Belediyesi, Anadolu’nun köklü birikimini yansıtan yöresel ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor

Sultangazi Belediyesi: Malatya’nın yöresel lezzetleri Sultangazililerle buluşuyor Arapgir Üzüm Festivali Başladı

Sultangazi Belediyesi, Anadolu’nun köklü birikimini yansıtan yöresel ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Benzersiz aroması ve tadıyla öne çıkan üzümlerin yanı sıra yöresel tatların tanıtıldığı Malatya Yöresel Ürünler Arapgir Üzüm Festivali başladı.

Sultangazi Belediyesi Etkinlik Alanı’nda düzenlenen festivalin açılış programına Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, AK Parti Güngören İlçe Başkanı Devran Yalçınkaya, Malatya İş İnsanları Derneği (MİAD) Başkanı Yunus Akdaş, Malatya Dernekler Federasyonu Başkanı Yılmaz Durmuş, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcıları Nurcan Öztürkmen, Mehmet Yiğit, Fatih Sultan Mehmet Çiçek ile Meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“Sultangazi Güzel İnsanlardan Oluşan Bir İlçe”

Malatya yöresinden pek çok yöresel ürünün tanıtıldığı ve satışa sunulduğu festivalin açılışında konuşan Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, “Uzun geçen pandemi sürecinin sonunda böyle bir güzel etkinlikle meydanlara dönmüş olduk.