Gündem
Giriş Tarihi : 20-03-2021 19:11   Güncelleme : 20-03-2021 19:11

Sultangazi Belediyesi: Hayatını Kaybeden Sağlıkçıların İsimleri Sultangazi’deki 21 Parkta Yaşatılıyor

Pandeminin başından bu yana, en ön safta mücadele veren sağlık çalışanlarına desteğini sürdüren Sultangazi Belediyesi, bu kez görevlerinin başında hastalık nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları için harekete geçti

Sultangazi Belediyesi: Hayatını Kaybeden Sağlıkçıların İsimleri Sultangazi’deki 21 Parkta Yaşatılıyor

Pandeminin başından bu yana, en ön safta mücadele veren sağlık çalışanlarına desteğini sürdüren Sultangazi Belediyesi, bu kez görevlerinin başında hastalık nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları için harekete geçti. İlçedeki 21 park ve yeşil alana sağlık şehitlerinin isimleri verildi. Parkların isimlerinin tanıtıldığı programa AK Parti İstanbul Milletvekili Av. Abdullah Güler, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve sağlık şehitlerinin yakınları katıldı.

Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü tarih olan 11 Mart 2020’den bu yana ilçedeki tedbirleri üst seviyede tutan Sultangazi Belediyesi, sürecin en başından bu yana sağlık personelinin yanında oldu. Herkesin evinde kalarak kendini izole etmeye çalıştığı bir dönemde, ailelerinden uzakta büyük özveriyle çalışan, kendi canlarını hiçe sayarak hastalara yardım eli uzatan sağlık çalışanlarına konaklama, servis, dezenfektan, maske desteği sağlandı.

Görevleri başında koronavirüse yakalanarak hayatını kaybeden sağlık çalışanları da unutulmadı.