Gündem
Giriş Tarihi : 07-09-2021 21:31   Güncelleme : 07-09-2021 21:31

Sultangazi Belediyesi: Büyük Ailemize Hoş Geldin Bebek!

Gözlerini dünyaya Sultangazi’de açan minik bebekleri mutlu bir karşılama bekliyor! Sultangazi’de yaşayan herkesin aynı ailenin fertleri gibi olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Av

Sultangazi Belediyesi: Büyük Ailemize Hoş Geldin Bebek!

Gözlerini dünyaya Sultangazi’de açan minik bebekleri mutlu bir karşılama bekliyor! Sultangazi’de yaşayan herkesin aynı ailenin fertleri gibi olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, ailenin en yeni üyeleri için de özel bir projeyi hayata geçirdi. Başkan Dursun’un eşi Tuba Dursun’un ev sahipliğinde gerçekleşen Hoş Geldin Bebek Projesi gün geçtikçe artan bir ilgiyle, yüzlerce ailenin gönlüne dokunmaya devam ediyor.

Bir Aile Geleneği

Aileye yeni bir üye katıldığında annesine “Hayırlı olsun ziyareti” yapmak en eski geleneklerimizden biridir. Bir bebek doğduğunda aile üyeleri güzel hediyeler eşliğinde anneyi ziyaret eder ve bebeğin hayırlı bir ömrü olsun diye dua ederler. Sultangazi Belediyesi bu güzel geleneği Hoş Geldin Bebek ile sürdürüyor. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un eşi Tuba Dursun, minik bebekler için hazırladığı ve içinde temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu hediye çantaları eşliğinde anneleri ve bebeklerini ziyaret ediyor.

Geçtiğimiz yıl Hoş Geldin Bebek programı kapsamında yeni doğan bebeklerin annelerini evlerinde ziyaret eden Tuba Dursun, yazın gelmesiyle birlikte programı Mimar Sinan Şehir Ormanlarında gerçekleştirmeye başladı.