Gündem
Giriş Tarihi : 23-08-2021 19:19   Güncelleme : 23-08-2021 19:19

Sultangazi Belediyesi: Bilim Firarda Projesi Sultangazili Çocuklara Yeni Ufuklar Açıyor

Sultangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği Bilim Firarda Projesi, ilçenin 15 mahallesindeki çocukların bilimsel etkinliklerle buluşmasını sağlıyor

Sultangazi Belediyesi: Bilim Firarda Projesi Sultangazili Çocuklara Yeni Ufuklar Açıyor

Sultangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği Bilim Firarda Projesi, ilçenin 15 mahallesindeki çocukların bilimsel etkinliklerle buluşmasını sağlıyor. Farklı bilimsel atölyelerdeki faaliyetlerle bilgiye doyan çocuklar, aynı zamanda eğlenceli etkinliklerde neşeli zamanlar geçiriyor. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Bilim Firarda programına katılan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Bilim Firarda etkinliğine katılan bu pırıl pırıl çocuklarımız ne kadar başarılı olursa, biz de kendimizi o kadar başarılı kabul ediyoruz” dedi.

Sultangazi Belediyesi, Bilim Firarda Projesi ile ilçenin 15 mahallesinde çocuklara yönelik bilimsel etkinlikler düzenliyor. Her seferinde farklı bir mahallede gerçekleşen projeye çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Çok sevilen bilim atölyeleri ve sergileri, çeşit çeşit deneyler ve eğitici oyunlarla Bilim Firarda, çocuklara bilim dolu unutamayacakları bir gün yaşatıyor. Çocuklar ayrıca kurulan oyun alanlarında eğlenerek, neşeli anlar geçiriyor. 

Bilim Firarda Projesi’nin Cumhuriyet Mahallesi’ndeki programı Masal Kahramanları Parkı’nda gerçekleştirildi.