Magazin
Giriş Tarihi : 23-11-2020 22:42   Güncelleme : 23-11-2020 22:42

SoundCloud, en iyi sanatçılara doğrulanmış rozetler sunuyor

SoundCloud, bugün yaptığı duyuruda, şirketin doğrulanmış rozetleri dağıtarak insanların kimin gerçek sanatçı olduğunu anlayabilmelerini sağlamaya çalışıyor

SoundCloud, en iyi sanatçılara doğrulanmış rozetler sunuyor

SoundCloud, bugün yaptığı duyuruda, şirketin doğrulanmış rozetleri dağıtarak insanların kimin gerçek sanatçı olduğunu anlayabilmelerini sağlamaya çalışıyor.

Rozetler platformdaki en iyi sanatçılara verilecek, ancak Bir tane almak için karşılanması gereken kriterler. Haberleri duyuran bir blog gönderisine göre, sanatçılar "tanınmış ve / veya çok aranan bir sanatçı, kolektif, DJ, plak şirketi, küratör veya podcaster" olmalıdır. Ayrıca benzersiz bir profile sahip olmalı, yanıltıcı bilgiler içermemeli ve her hesabın bir biyografisi, profil fotoğrafı ve yüklenmiş bir izi olmalıdır. Doğrulama rozetini alan mevcut sanatçılar arasında Billie Eilish, Wiz Khalifa ve Trippie Redd bulunmaktadır.

SoundCloud'un doğrulanmış rozetini sunmasından önce, site Pro yıldız rozetlerine sahipti. SoundCloud’un aylık 12 dolara mal olan abonelik planının bir parçasıydılar ve sanatçı profillerini artırmaya yardımcı olabilirler. Sorun şu ki, insanlar turuncu Pro yıldız rozetinin kullanılması gerekmediği halde doğrulama için kullanıldığını varsayıyorlardı. Bu rozetler, insanlara sanatçıların "sanatını bir sonraki seviyeye taşıdığını" bildirmek için oluşturuldu. SoundCloud'un Pro programının bir parçası olan kişiler doğrulama incelemesi için başvurabilir.

SoundCloud, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe dayanan ve büyük yetenekleri çeken platformların ayak izlerini takip eden en yeni şirkettir; Instagram, TikTok, Twitter ve YouTube da doğrulama sistemlerini kullanır. SoundCloud'da bir doğrulama incelemesine başvurmak için, kişiler hesap ayarlarında oturum açabilir ve "Doğrulama iste" yi tıklayabilir. İşlemin SoundCloud ekibinin incelemesi 30 gün kadar sürebilir.