Gündem
Giriş Tarihi : 06-02-2021 13:06   Güncelleme : 06-02-2021 13:06

Şile Belediyesi: A-LA ŞİLE KADINLAR PLAJI KADINLARA KAPILARINI AÇIYOR

Şile Belediyesi olarak tarafımıza gelen yoğun talep doğrultusunda yapımına başladığımız ve 2 ay gibi kısa bir zaman zarfında hizmete açtığımız Kadınlar plajı tesis içerisinde bulundurduğu bir çok alternatifle kadınlarımıza özel bir mekan sunuyor

Şile Belediyesi: A-LA ŞİLE KADINLAR PLAJI KADINLARA KAPILARINI AÇIYOR

Şile Belediyesi olarak tarafımıza gelen yoğun talep doğrultusunda yapımına başladığımız ve 2 ay gibi kısa bir zaman zarfında hizmete açtığımız Kadınlar plajı tesis içerisinde bulundurduğu bir çok alternatifle kadınlarımıza özel bir mekan sunuyor.

Kadınlarımızın rahatı için 5 yıldızlı otellerin plaj konseptleriyle yarışacak kalitede dizayn ettiğimiz projemizde, sahilde misafirlerimize hizmet verecek loca ve kafeterya alanlarıyla, soyunma kabinleri, duş ve WC alanları da hijyen kuralları çerçevesinde planlanarak hayata geçirildi.

İlçemizin Ağlayankaya mevkiinde yer alan Şile Kadınlar Plajı toplam 67.500 m² doğal koy alanı üzerine konumlanmış olup sahili ve havuzu olmak üzere toplamda bulunan 200 şezlonguyla büyük bir plaja sahip.

Yerleşke içerisinde bulunan restoran havuz ve kafeteryası ile de kadınlarımıza hizmet verecek olan A-LA Şile Kadınlar Plajı’nın  konaklama ve spor bölümleri de 2021 yaz sezonunda  hazır olacak.

Kadınlarımıza kaliteli bir hizmet sunmak amacıyla yola çıkılan Kadınlar Plajına girişte Hemşehri Kartı bulunan kadınlarımız kartlarının getirdiği olanaklardan faydalanabilecek.

Açılış öncesi Yerel basına düzenlenen lansmanda konuşma yapan Belediye Başkanımız İlhan Ocaklı ‘’ Kadınlarımıza pozitif bir ayrımcılık yaptığımız bu proje ile ilçe turizmimize değer katacak çalışmalarımızın ilk ciddi örneğini de hayata geçirmiş bulunuyoruz.

Bu güzel mekânı, ilçemize yakışır, ilçemizin misafirperverliğine yakışır, ilçe turizmimize yakışır şekilde el birliği ile sahiplenelim. Bu mekanın hizmete sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçe turizmimize ve kadınlarımıza hayırlı uğurlu olsun ‘’dedi.

Eşsiz manzaraya ve doğasına uygun dekorasyona sahip olan A-LA Şile Kadınlar plajı sahilinde ise 2 kadın cankurtaranımız mevcut. Yeni Normalleşme süreci kurallarına uygun önlemleri eksiksiz alarak huzurlu ve unutulmaz bir tatili kadınlarımıza sunacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

KADINLAR PLAJIMIZ İLE İLGİLİ DETAYLAR

Projemiz 4 kısımdan oluşuyor;

 

1.Plaj ve Kafeterya Alanı

Kadınlarımızın rahatı için 5.yıldızlı otellerin plaj konseptleriyle yarışacak kalitede dizayn ettiğimiz projemizde, sahilde misafirlerimize hizmet verecek loca ve kafeterya alanlarıyla, soyunma kabinleri, duş ve WC alanları da hijyen kuralları çerçevesinde planlanarak hayata geçirildi.

 

2.ALA Restoran

185 m2’lik kapalı alanı, 200 m2’lik eşsiz bir manzaraya sahip seyir terası ve dünya mutfağından lezzetlerin sunulacağı mutfağı ile Şile ilçe turizmine yeni bir soluk kazandıracağız.

 

3.ALA Havuz

TSE standartlarına uygun olarak projelendirilmiş yetişkin havuzu ve çocuk havuzunu da kadınlarımızın kullanımına sunuyoruz.

 

4.Bungalov ve SPA Merkezi

Projemiz kapsamında, önümüzdeki sezona yetiştirmeyi planladığımız konaklama üniteleri ve spa merkezi ile Şile Kadınlar Plajı projemiz Şilemize çok farklı bir soluk getirecek.

–              Kadınlar Plajı ve havuz alanı sabah 10.00 ile akşam 18.30 arası hizmet verecek, plaj alanımız ve havuz 18.30 itibarı ile kullanıma kapalı olacaktır.

 

–              19.00 itibarı ile plaj kafe – bistro ve dünya mutfağı ile restoran alanımız karma olarak hizmet verecektir.

 

–              10.00 ile 18.30 arası tesise, 0-7 yaş çocukların ücretsiz geçiş yapacağı, 19.00’dan sonra karma bir şekilde 8 yaş üzeri herkesin giriş yapabileceği bir hizmet prensibi belirledik.

 

–              8 ile 13 yaş kız çocuklarımız için mevcut fiyatın yarısı bedel olarak alınacaktır.

Tüm şezlong dizilimlerimiz bu kurallara göre kurgulanmıştır.

 

–              İşletmemiz bayram süresince giriş ücreti ödenmeden misafirlerini kabul edecektir.

.