Siyaset
Giriş Tarihi : 10-02-2021 07:28   Güncelleme : 10-02-2021 07:28

 SANCAKTEPE İLÇE KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

İstanbul Teşkilatımızın 5

 SANCAKTEPE İLÇE KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

İstanbul Teşkilatımızın 5. hafta ilçe kongreleri kapsamında Sancaktepe kongresi tamamlandı. ‘İnandığın Yolda Yürü’ temasıyla yapılan kongrelerde yeni dönemin temizlik, maske ve mesafe kuralına ihtimam gösterildi. 

Kongremize; Genel Başkanvekilimiz Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcımız Fatma Betül Sayan Kaya, İl Başkanımız Bayram Şenocak, milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve teşkilat mensuplarımız katıldı.  

 

ŞENOCAK: “İSTANBUL’A YENİ METROLAR İÇİN ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞIMIZ, İBB’DEN 6 KAT DAHA FAZLA ÇALIŞIYOR”

Kongrede yaptığı konuşmada İBB’nin sadece algı belediyeciliği yaptığını söyleyen İl Başkanımız Şenocak, “CHP’li İBB Başkanı seçim zamanında, 10 yılda 630 kilometre yeni metro hattı yapacağını vadetti. Bu vaade göre 1,5 yılda yaklaşık 100 kilometre metro hattı yapması gerekirken, sadece 10,4 km metro hattı yapabildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ise, İstanbul genelinde yapımını üstlendiği 5 farklı metro hattında 1,5 yılda 30 km ilerleme sağladı. Diğer bir ifadeyle İBB, hat başına 0,95 km ilerleme sağlarken Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız hat başına 6 km ilerleme sağladı.

Temel atmama, musluk takma, borçlanma törenlerinden öte vizyon proje geliştiremeyen CHP’li İBB Başkanı’na hak ettiği cevabı milletimiz, 2024’te sandıkta verecek.” dedi.

 

ŞENOCAK: “AK PARTİ DÖNEMİ İCRAATLARININ AÇILIŞINI YAPMAYA DOYMUYORLAR”

CHP’li İBB Başkanı’nın bugüne kadar tek bir vizyon proje dahi gerçekleştiremediğini vurgulayan İl Başkanımız Şenocak, “AK Parti döneminde yapılan icraatların açılışını yapmaya doymuyorlar dedik ya, işte bir örnek daha. CHP’li İBB Başkanı, geçtiğimiz gün İSKOM Merkezi’nin açılışını yapmış. İstanbul’un suyunu tek bir merkezden akıllı sistemlerle yönetilmesini amaçlayan İSKOM projesi, tüm su kaynaklarının ve arıtma tesislerinin 7/24 anlık takip edilmesi ve herhangi bir sorun olduğunda ivedilikle çözülmesi için hayata geçirilmiş projedir. Bu proje, AK Parti döneminde 2018 yılında ihale edilip, 2019 yılında tamamlanmış bir projedir. Utanmadan, sıkılmadan bu projeyi de kendileri yapmış gibi pazarlayarak algı yürütüyorlar. Hizmet üretemeyen, başkalarının başarılarını kendi yapmış gibi pazarlayan bu beceriksizlerin elinde İBB’yi kurtarmak için her birimiz, üstlendiğimiz görevleri layıkıyla yapmalıyız.

2023’te Cumhurbaşkanımızı, bir önceki seçimde aldığı oy oranından daha yüksek bir oy oranıyla yeniden başkan yapacağız. İBB’yi de yeniden AK Belediyecilikle buluşturacağız.” ifadelerini kullandı.

 

ŞENOCAK: “İBB’NİN İHRACAT YALANI”

Hamidiye suyun ihracatı ile ilgili bilgiler paylaşan İl Başkanımız Şenocak, “Japonya’daki bir market rafında Hamidiye Su fotoğrafını sosyal medya hesabına atan bir kullanıcının tweetini alıntılayarak kendi ihracat başarısı gibi pazarladılar. Halbuki Japonya’ya su ihracatı AK Parti döneminde zaten yapılmıştı. 2019 yılı Ocak ayında 300 konteyner su ihracatı gerçekleştirilmişti. Üstelik Hamidiye AŞ, AK Parti döneminde sadece Japonya’ya değil, 32 farklı ülkeye su ihraç eden küresel bir marka haline dönüştürüldü.” diye konuştu.

 

KURTULMUŞ: “İNANDIĞIMIZ YOL, BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN YENİDEN KURULMASIDIR”

Genel Başkanvekilimiz Numan Kurtulmuş, kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Kongrelerimizin ana teması ‘İnandığın Yolda Yürü’. Peki nedir inandığımız yol? Bizim inandığımız yol, ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’nin yeniden kurulmasıdır.

İnandığımız yol, halkın duasını ve hakkın rızasını kazanma yoludur. İnandığımız yol, yeryüzündeki mazlum milletlere yardım elimizi uzatmak için gayret etme yoludur. İnandığımız yol, medeniyetimizi yeniden inşa ve ihya etmek için cansiperane çalışma yoludur. Dolayısıyla inandığımız yoldan asla vazgeçmeden, büyük hedefler ve üstün idealler istikametinde yürüyüşümüze devam edeceğiz.” dedi.

 

KURTULMUŞ: “MİLLETİMİZİN DESTEĞİYLE GÜÇLÜ YÜRÜYÜŞÜMÜZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK”

Türkiye’nin yeni dönemde de güçlü yürüyüşüne devam edeceğini belirten Genel Başkanvekilimiz Kurtulmuş, “Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Karadeniz’deki yer altı zenginliklerini araştırmak ve değerlendirmek için yürüttüğü faaliyetler, Kapalı Maraş’ın yeniden açılarak KKTC’deki kardeşlerimizin egemenlik haklarının korunması, Azerbaycanlı kardeşlerimizin Karabağ mücadelesinin desteklenmesi, Libya ile yapılan anlaşmayla Akdeniz’de Mavi Vatan’ımızın haklarının tescil edilmesi, son dönemde özellikle sanayi alanında büyük hamlelerin atılması, milli savunma sanayinde kendi kendine yeten bir Türkiye hedefi için atılan ciddi adımlar vs.

Türkiye’nin bundan sonra, milletimizin de desteğiyle güçlü yürüyüşüne aralıksız devam edeceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

KAYA: “KADIN HAKLARI EN ÇOK GÖZETEN PARTİ, AK PARTİ’DİR”

Genel Başkan Yardımcımız Fatma Betül Sayan Kaya ise kongrede şu açıklamalarda bulundu; “AK Parti Teşkilatlarımız sadece son 1 yılda 1 milyonun üzerinde vatandaşımızı, AK Parti ailemize kazandırdı. İstanbul’da ise 240 bin yeni vatandaşımız partimize kazandırıldı. Bu teşkilatın bir mensubu olmak gerçekten büyük bir onur ve gurur verici bir duygu. Bu ülkede kadın hakları en çok gözeten, eşitlik ve özgürlüğü tesis eden parti AK Parti’dir. Başörtülü kadınlarımız eğitim ve iş hayatı başta olmak üzere hayatın pek çok noktasında maalesef negatif ayrımcılığa tabi tutuluyordu. Bugün başörtülü kadınların da hâkim, savcı, polis, amir, memur olabilmesinin önünü açan Cumhurbaşkanımıza ne kadar teşekkür etsek az. Bir de ana muhalefetin Genel Başkanı utanmadan ‘Bu ülkede başörtüsü yasağını kaldıran parti, CHP’dir’ diyor. CHP bu ülkede başörtülü öğrencileri kapıdan kovan, yerlerde sürükleyen, ikna odaları kuran, ayrıştıran partidir.

 

Ayrıca İstanbul Milletvekilimiz Osman Boyraz, İlçe Başkanımız Adil Kandemir ve Belediye Başkanımız Şeyma Döğücü selamlama konuşmaları yaptı. 

 

Protokol konuşmalarının ardından oylamaya geçildi.