Gündem
Giriş Tarihi : 13-08-2021 12:54   Güncelleme : 13-08-2021 12:54

Sancaktepe Belediyesi: Sancaktepe’de Tapu Problemlerini Çözüme Kavuşturmaya Devam Ediyoruz.

Sancaktepe’de 42 aile daha tapularına kavuştu! Sancaktepe Belediyesi ilçede yaşanan tapu sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor

Sancaktepe Belediyesi: Sancaktepe’de Tapu Problemlerini Çözüme Kavuşturmaya Devam Ediyoruz.

Sancaktepe’de 42 aile daha tapularına kavuştu!

Sancaktepe Belediyesi ilçede yaşanan tapu sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Abdurrahmangazi, Mevlana, Osmangazi ve Veysel Karani mahallesi’nde tapularına kavuşmayı bekleyen 42 vatandaşımız düzenlenen törenle tapularına kavuştu.

12 Ağustos Perşembe günü Sancaktepe Belediye Başkanlığında düzenlenen ve Başkanımız Şeyma Döğücü‘nün yanında AK Parti İstanbul milletvekili Osman Boyraz ve İlçe Başkanı Adil Kandemir’in de hazır bulunduğu törenle 42 hak sahibi tapularına kavuştu.

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü programda yaptığı konuşmada görev süresi boyunca belediye olarak en büyük hedeflerinin tapu sorunundan arınmış gündeminde tapu problemi olmayan bir Sancaktepe olduğunun altını çizerek “Vatandaşlarımız ile özelikle Halk günleri ve mahalle toplantılarında bir araya geldiğimizde tapularla ilgili tarafımıza bildirlen sorunların çözüm noktasında çok gayret sarfettik. Vatandaşımızın menfaatine uygun olacak şekilde pazarlıklar yaparak bugün, 42 tapuyu daha hak sahiplerine teslim ettik. İlçemizde bulunan diğer bölgelerde de tapu ve mülkiyet sorununu çözme hususunda çalışmalarımız sürüyor. Amacımız tapu sorunu çözüme kavuşturup gündemimizden çıkarmaktır. Hak sahiplerine tapu dağıtımları önümüzdeki günlerde de devam edecek. Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak. Sancaktepe’de ikamet eden her komşumuz kendi tapulu mülklerinde oturmuş olacak” şeklinde konuştu.

Yönetimimiz döneminde (01.04.2019-12.08.2021 tarihleri arası) ilçemizin farklı Mahallelerinde toplam 206 adet taşınmazın 308 hak sahibi vatandaşımıza tapu devri gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca; Fatih Mahallesi Çalılık Mevkiinde, mülkiyeti Hazineye Ait Taşınmazların satışı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Belediyemiz yetkilendirilmiştir. Bu kapsamda şu ana kadar devri yapılacak 188 adet taşınmazdan, 160 taşınmazdaki hak sahibi vatandaşımız tapu müracaatında bulunmuş olmakla beraber, 140 adet parsel için Encümen kararı alınmış olup tapu devir süreçleri devam etmektedir.

Tapu dağıtım töreni, yapılan konuşmaların ardından hak sahiplerine tapu teslimi ile sona erdi. Konu ile düşüncelerini dile getiren vatandaşlar,  tapularını almanın mutluluğu ve huzurunu yaşadıklarını belirterek Belediye Başkanımız Av.Şeyma Döğücü’ye teşekkürlerini iletti.