Eğitim
Giriş Tarihi : 17-09-2021 23:44   Güncelleme : 17-09-2021 23:44

Reklamcılık Bölümümüzün Yeni Akademisyenleri

KHAS Reklamcılık Bölümü, yeni isimlerin aramıza katılması ile büyüyor

Reklamcılık Bölümümüzün Yeni Akademisyenleri

KHAS Reklamcılık Bölümü, yeni isimlerin aramıza katılması ile büyüyor. 

 

Prof. Dr. Metin Kozak

Metin Kozak, Sheffield Hallam Üniversitesi’nden Turizm alanında doktora derecesine sahiptir (2000). Nitelikli birçok uluslararası dergide 120 civarında makalesi, 40’dan fazla ülkede sunulmuş bildirisi ve uluslararası alanda nitelikli yayınevleri tarafından yayımlanmış 30 kitabı bulunmaktadır.

Kozak, misafir araştırmacı olarak bir yıl süreyle Belçika Namur Üniversitesi’nde (2005-2006), misafir profesör olarak bir yıl süreyle Hong Kong Politeknik Üniversitesi’nde (2014-2015) ve iki ay süreyle İngiltere Bournemouth Üniversitesi’nde (2016) çalıştı. Bir yandan Avrupa, Asya ve Amerika kıtalarında ulusal ve uluslararası düzeydeki bazı araştırma projelerinde çalışırken diğer yandan da 20’den fazla ülkede dersler ve seminerler verdi. Bugüne değin 50’den fazla akademik toplantı ve konferans (eş) başkanlığını yürüttü. EFQM Doktora Tezi Ödülü ve konferans bildirisi ödüllerine sahiptir.

Anatolia dergisinin eş editörlüğünün yanı sıra Uluslararası Turizm Araştırmaları Akademisi (2015), Avrupa Turizm Araştırmaları Merkezi (2007) ve Uluslararası Kültür, Turizm ve Otelcilik Akademisi (2005) asli üyesidir.

Uluslararası alanda çok sayıda akademik yayını bulunan bulunan Kozak, Türkiye’nin alanında en çok atıf alan akademisyenlerinin başında gelmektedir. Araştırma alanları arasında pazarlama ve tüketici araştırmaları bulunmaktadır. 

 

Misafir Öğr. Gör. Ayfer Şimşek

Ayfer Şimşek, 1981 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. MBA derecesini yine Boğaziçi Üniversitesi’nde, Pazarlama alanında tamamladı. 1981 yılında Pars McCann Reklam Ajansı’nda işe başlayarak reklam dünyasına adımını attı. 1987-1991 yılları arasında RPM Radar CDP Europe Reklam Ajansı’nda Müşteri Direktörü olarak görev yaptı. 1991-2001 yılları arasında ise Ogilvy Reklam Ajansı’nda Müşteri Grup Direktörü olarak çalıştı. 2002-2004 yılları arasında Management Center Türkiye Eğitim ve Danışmanlık firmasında Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini sürdürdü. 2004 yılından itibaren araştırma sektöründe kalitatif araştırmalar konusunda çalışmaya başladı.

Reklamcılık, pazarlama stratejileri, marka yönetimi ve pazar araştırmaları konusunda 35 yılı aşkın iş tecrübesine sahip olan Ayfer Şimşek, 2015 yılından beri araştırma sektöründe tüketici davranışları, tüketici içgörüleri, pazarlama stratejileri oluşturma konularında freelance danışmanlık yapıyor.

Gör. Mesut Uçak 

2018 yılında KHAS Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olan Mesut Uçak, aynı yıl yine KHAS’nde İletişim Bilimleri yüksek lisans programına başladı ve bu programı 2020 yılında tamamladı. Halen KHAS İletişim Bilimleri’nde doktora çalışmalarına devam eden Uçak, üniversitenin Reklamcılık Bölümü’nde bir akademik yıl boyunca lisansüstü asistan olarak görev yaptı. Uçak’ın çalışma alanları arasında iletişim kuramları, reklamcılık, gözetim ve denetim toplumları bulunuyor.

 

Misafir Öğr. Gör. Şenay Ürek Doğar

Şenay Ürek Doğar, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okurken aynı zamanda profesyonel çalışma hayatına adım atarak uluslararası reklam ajansı Ogilvy&Mather’da çalışmaya başladı. Reklamcılık kariyeri boyunca Güzel Sanatlar/Bates, Ali Taran Creative Workshop, Medina Turgul/DDB ve Leo Burnett gibi Türkiye’nin sayılı lider network ajanslarında görev aldı.

Çeşitli yıllarda Grafikerler Meslek Kuruluşu (GMK) sergilerinde çalışmaları sergilendi.

Halen birçok reklam ajansına ve reklamverene danışman yaratıcı yönetmen olarak hizmet veren Ürek, güzel sanatlar ve iletişim fakültelerinde ambalaj tasarımı, reklam tasarımı, reklam proje, sanat yönetimi ve görsel düşünce teknikleri konulu dersler verdi. Ürek, mesleki birikimini geleceğin reklamcı adaylarıyla paylaşmaktan büyük keyif duyuyor ve bu tecrübenin aktarılmasının bir görev olduğunu düşünüyor.

.