Siyaset
Giriş Tarihi : 15-05-2021 01:45   Güncelleme : 15-05-2021 01:45

 RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı

 RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İl Başkanımızın mesajı şöyle:

 

İbadet, merhamet, kardeşlik ve paylaşmanın zirveye çıktığı mübarek Ramazan ayına veda edip acılarımız, hüzünlerimiz ve buruk sevinçlerimizle bir bayrama daha erişmiş bulunuyoruz.

 

Bayramlar, kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, kardeşlik ve millet olma bilincinin kuvvetlendiği, en özel günlerdir.

 

Bizi hem millet yapıp hem de güçlü kılan en önemli şey, insanı merkeze alan, rahmet, merhamet ve sevgiyle özdeşleşmiş medeniyetimizin bizi birbirimize bağlayıp kardeş kılması, ortak manevi değerlerimizin gönüllerimizi aynı duygularda buluşturmasıdır.

 

Gönüllerimizi medeniyetimizin ışıklarıyla donatıp kendi kültür köklerimize yaslandıkça, yarınlarımıza güvenle bakmamamız için hiç bir neden yoktur.

Bu bayram vesilesiyle bir kere daha, bütün farklılıklarımızla birlikte ve farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğunu asla unutmadan “millet” olmanın bütün güzelliğini yaşamalı, yaşatmalı, hissetmeli, hissettirmeliyiz.

 

Önce vatanımız, önce milletimiz, önce kardeşliğimiz duygusuyla kenetlenmeli, ülkemize ve milletimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeli, bu güzel ülkenin medeniyet köklerine yaraşır bir şahlanışla büyük hedeflerle buluşması için var gücümüzle çalışmalıyız.

 

Birliğimize, kardeşliğimize ve bağımsızlığımıza yönelmiş sinsi tehlikelere ve karanlık ittifaklara karşı her zaman feraset, basiret ve teyakkuz halinde olmalıyız.

 

Ramazanda büyük bir ivme kazandırdığımız paylaşma ve dayanışma ruhunu, yılın 11 ayında da aynı dikkatle sürdürmeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit ailelerimiz ve güvenliğimiz için yurt içinde yurt dışında görev yapan güvenlik güçlerimiz ve olmak üzere, bütün milletimizin bayramını tebrik ediyorum. Tüm şehitlerimize ve bayrama erişememiş kardeşlerimize Allahtan rahmet, mağfiret ve mükafat niyaz ediyorum.

 

Bayramı hastanelerde veya evlerinde şifa bekleyerek geçiren kardeşlerimize, Rabbimden acil şifalar diliyorum.

Artık uyanmamız, silkinmemiz, birlik, beraberlik ve kardeşlik yolunda daha yürekten, daha mümince ve daha kararlı adımlar atmamız duasıyla Gazze’den Kosova’ya, Saraybosna’dan Semerkant’a, Bakü’den Endonezya’ya bütün İslam dünyasının bayramını tebrik ediyor, adalet, esenlik ve barış dolu bir gelecek diliyorum.

 

Medeniyet coğrafyamızın tüm mazlum, mağdur ve dertlilerine zafer, kurtuluş ve ferahlık diliyorum.

Rabbim birlik, kardeşlik ve huzurumuzu daim kılsın.

Bayramımız mübarek olsun!