Gündem
Giriş Tarihi : 07-10-2021 11:33   Güncelleme : 07-10-2021 11:33

Pendik Belediyesi: Sokakta satranç oynadılar

Geleneksel Sokakta Satranç Var etkinliğinin ikincisi 150’yi aşkın katılımcıyla Esenler Çocuk Oyunları Sokağında gerçekleşti

Pendik Belediyesi: Sokakta satranç oynadılar

Geleneksel Sokakta Satranç Var etkinliğinin ikincisi 150’yi aşkın katılımcıyla Esenler Çocuk Oyunları Sokağında gerçekleşti. Alanda pandemi kurallarına dikkat edilirken etkinlik sonunda hediyeler dağıtıldı.

Pendik Belediyesi, geleneksel olarak düzenlediği “Sokakta Satranç Var” etkinliğinin ikincisini tamamlandı. Esenler Çocuk Oyunları Sokağında gerçekleşen etkinliğe katılım yoğun oldu. 6-17 yaş arası öğrenciler alanda kayıt olarak turnuva için eşleşti. Kayıtlar sırasında ateş ölçümü ve maske dağıtımı yapıldı. Katılımcılar alanda bulunan dezenfektan ünitelerinde ellerini dezenfekte etti. Satranç severleri buluşturan etkinliğe 150’den fazla oyuncu katıldı. Satranç tahtasında marifetlerini gösteren çocuk ve gençler açık havada satranç oynama keyfini yaşadı. Her maç sonrası alanda bulunan ekipler masaları ve taşları sildi, dezenfekte etti. Etkinlik bitiminde tüm katılımcılara içerisinde okul eşyaları bulunan hediyeler dağıtıldı.