Gündem
Giriş Tarihi : 07-10-2021 12:35   Güncelleme : 07-10-2021 12:35

Pendik Belediyesi: Sanatçılar Pendik’te Buluşuyor

Pendik Belediyesinin düzenlediği Uluslararası 16

Pendik Belediyesi: Sanatçılar Pendik’te Buluşuyor

Pendik Belediyesinin düzenlediği Uluslararası 16. Geleneksel Sanatçılar Buluşması başladı.Açılış töreninde konuşan Başkan Ahmet Cin “Geçen yıl 775 program yaptık.Biz Pendik olarak bu faaliyetlere çok önem veren ve merkez olmayı amaçlayan bir ilçe ve belediyeyiz.Bu tür etkinliklere devam edeceğiz. ”dedi.

Pendik Belediyesinin düzenli olarak gerçekleştirdiği ve pek çok sanatçıyı Pendik’te buluşturan Uluslararası 16. Geleneksel Sanatçılar Buluşması 24 Eylül’de başladı. Açılış törenine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin katıldı.Alanda yapılan kurdele kesim törenine katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan yaptığı konuşmada “Toplumun ruhu kültürdür,aklı sanattır.Bir belediye ve başkanı kültür-sanatsız bir şehir inşa edemez.Başkanımızı tebrik ediyorum bu konudaki eylemleri için sağ olsun var olsun.Gençlerimiz sanattan ilham alacak ve geleceklerini bu şekilde tasarlayacak.Ben gençlerimizin de sesi olarak Başkanımızı alkışlıyorum.” ifadelerinde bulundu. 2019-2020 senesinde 775 program yapıldığını belirten Başkan Ahmet Cin “Biz Pendik olarak bu faaliyetlere çok önem veren ve merkez olmayı amaçlayan bir ilçe ve belediyeyiz.Bu tür etkinliklere devam edeceğiz ”dedi.

Ahşap,çini,halı dokumacılık…El sanatları bu etkinliktePendik Sahil Meydanı’nda gerçekleştirilen Uluslararası 16. Geleneksel Sanatçılar Buluşmasıahşap oyma,çini,halı dokuma,tesbih,seramik ve daha birçok el sanatına ev sahipliği yapıyor.Aynı zamanda alanda kurulan sahnede çeşitli müzisyenler katılımcılara doyulmaz bir müzik keyfi yaşatıyor. 24 Eylül’de başlayan etkinlik sanat-severleri 1 Ekim’e kadar ağırlamaya devam edecek.