Gündem
Giriş Tarihi : 22-12-2021 13:05   Güncelleme : 22-12-2021 13:05

Pendik Belediyesi: Patili dostlara verilen hizmetleri incelediler

Patili dostlara verilen hizmetleri incelediler

Pendik Belediyesi: Patili dostlara verilen hizmetleri incelediler

Pendik Belediyesi’nin liderliğinde ve ev sahipliğinde gerçekleşecek Uluslararası Hayvan Hakları Kongresi kapsamında Almanya Bielefeld Üniversitesi’nden gelen katılımcılar, ilçe genelinde sokak hayvanları için verilen hizmetleri inceledi.Alanları gezen öğrenciler öğrenciler “Almanya’da bu kadar hizmet yok, orada sokak hayvanları için böylesine kapsamlı işler göremiyoruz.” dedi.

Pendik Belediyesi liderliğinde düzenlenen Uluslararası Hayvan Hakları Kongresi için bir araya gelen katılımcılar, patili dostlar için verilen hizmetleri yerinde inceledi. Almanya Bielefeld Ünivesitesi’nden gelen hukuk öğrencileri Neşeli Patiler Köpek Parkı’nı ve yeni hizmete açılan Neşeli Patiler Kliniği’ni gezdi. Klinikte uygulanan hizmetleri inceleyerek istişarede bulunan katılımcılar verilen hizmetlerin patili dostların sağlığı yanı sıra aynı zamanda daha iyi koşulları olması yönünde olduğunu da vurguladı.Uygulama gezisi boyunca ilçe genelindeki sokak hayvanlarına verilen hizmetler anlatıldı. Neşeki Patiler Köpek Parkı sonrasında katılımcılar besleme alanlarına giderek sokak hayvanları için oluşturulmuş aşevi ve besleme ekiplerini ziyaret etti. Alanda yapılan besleme çalışmalarına katılan öğrenciler “Almanya’da bu kadar hizmet yok, orada sokak hayvanları için böylesine kapsamlı işler göremiyoruz.” dedi.

Pendik Belediyesi, Kent Konseyi, Gedik Üniversitesi ve Almanya’dan Bielefeld Üniversitesi paydaşlarından oluşan Uluslararası Hayvan Hakları Kongresi, 24-25 Aralık’ta Pendik’te gerçekleşecek.