Gündem
Giriş Tarihi : 07-10-2021 11:43   Güncelleme : 07-10-2021 11:43

Pendik Belediyesi: Kurs kayıt dönemi başladı

Pendik Belediyesi tarafından yürütülen sanat, enstrüman ve meslek kurslarının kayıtları başladı

Pendik Belediyesi: Kurs kayıt dönemi başladı

Pendik Belediyesi tarafından yürütülen sanat, enstrüman ve meslek kurslarının kayıtları başladı. Sınırlı kontenjanla pandemi kurallarına uyularak yapılacak olan kurslarda kayıt olan vatandaşlar farklı alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı buluyor.

Pendik Belediyesinin her sene düzenlediği ve binlerce kursiyerin katıldığı sanat, enstrüman ve meslek kurslarının kayıtları başladı. Pendikli vatandaşların başvuru yaparak katılabildiği kurslarda farklı alanlarda eğitimler veriliyor.PESEM (Pendik Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi) çatısı altında toplanan kurslarda sanat ve müzik severlerin yanı sıra meslek alanlarında kendini geliştirmek isteyenler için opsiyonlar da mevcut. 21 kategori ve 82 branşın içerisinde yönetim, hizmet, kişisel gelişim, dil, zirai alanlar, bilişim, tekstil, sanat, enstrüman, tasarım ve gastronomi gibi pek çok alanda kurs bulunuyor. Yüz yüze kursların dışında online kurslar da vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Kayıtlar internet üzerinden yapılırken kursiyerlerden pandemi kurallarına uygun olarak HES kodu isteniyor. Kurslar hakkında detaylı bilgiye ve kayıt formuna buradan ulaşılabiliyor.