Gündem
Giriş Tarihi : 10-11-2021 20:53   Güncelleme : 10-11-2021 20:53

Pendik Belediyesi: Hazırladıkları gösterilerle Atatürk’ü andılar

Hazırladıkları gösterilerle Atatürk’ü andılar

Pendik Belediyesi: Hazırladıkları gösterilerle Atatürk’ü andılar

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. ölüm yıldönümü için Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde anma programı düzenlendi. Belediye Başkanı Ahmet Cin’in de katıldığı programda Özbek Zarnigor Bahtiyarova’nın “Bir Sonbahar Sabahı” Şiiri dinleyenleri duygulandırdı.

10 Kasım günü saat 09.05’te hayata gözlerini yuman Mustafa Kemal Atatürk tüm yurtta olduğu gibi Pendik’te de anıldı. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı düzenlendi. Bu yıl Atatürk Ortaokulu tarafından hazırlanan anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Ardından Atatürk’ün döneme ait konuşması ve videolarını içeren slayt gösterisi sunuldu. Etkinlik, Belediye Başkanı Ahmet Cin, Kaymakam Hülya Kaya ve beraberindeki ilçe protokolünün resim sergisini incelemesiyle sona erdi.

Özbek öğrencinin performansı duygulandırdı

Etkinlikler kapsamında öğrenciler, hazırladıkları şiirleri, halk oyunları gösterilerini ve koro halinde söyledikleri marşları konukların beğenisine sundu. Dikkat çeken performanslar arasında ise Özbek Öğrenci Zarnigor Bahtiyarova yer aldı. Özbekistan’dan gelerek eğitimine Pendik’te devam eden Bahtiyarova’nın Atatürk slaytı eşliğinde “Özbekçe” okuduğu “Bir Sonbahar Sabahı” adlı şiiri dinleyenleri duygulandırdı.