Eğitim
Giriş Tarihi : 24-08-2021 16:57   Güncelleme : 24-08-2021 16:57

Öğr. Gör. David Reed Albachten Çekirdek Program’da

David Reed Albachten, Kaliforniya Üniversitesi ve Iowa Üniversitesi’nden Beslenme Bilimi alanında lisans ve Sağlık Yönetimi alanında yüksek lisans derecesi aldı

Öğr. Gör. David Reed Albachten Çekirdek Program’da

David Reed Albachten, Kaliforniya Üniversitesi ve Iowa Üniversitesi’nden Beslenme Bilimi alanında lisans ve Sağlık Yönetimi alanında yüksek lisans derecesi aldı. Sağlık, Sağlıkta Bilgisayar Uygulamaları ve Klinik İlaç Yönetimi alanlarında 25 yıllık başarılı bir uluslararası yöneticilik kariyerinin ardından evlendi ve İstanbul’a yerleşti.

2009 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı’nda ve İstanbul Şehir Üniversitesi’nde ders verdi. 2021-2022 akademik yılında KHAS‘nde Çekirdek Program’a katıldı. 2010 yılında Cambridge Üniversitesi’nden bir CELTA aldı.

2012 yılında uluslararası sertifikalı yazma, konuşma, yaşam becerileri sınavcısı (IELTS) oldu. Ocak 2012’de Şehir Üniversitesi’nde Akademik Yazma Merkezi’ni kurdu ve üç yıl boyunca lisansüstü programları için ilk eleştirel yazma kursu vermeyi sürdürdü.

Öğrencilerin yazma, konuşma ve tartışma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve yazma becerilerini nasıl geliştireceklerini belirlemek için araştırma yapmak konusuna oldukça ilgili olan Albachten, 2012’den bu yana çok sayıda uluslararası konferansta bilimsel makaleler sundu ve “IATEFL 2016 Birmingham Konferans Seçimleri”nde hakemli bir makale yayınladı.