Gündem
Giriş Tarihi : 30-03-2022 12:16   Güncelleme : 30-03-2022 12:16

NOSTALJİ RÜZGARI ANTİKA PAZARINDA ESİYOR

NOSTALJİ RÜZGARI ANTİKA PAZARINDA ESİYOR

NOSTALJİ RÜZGARI ANTİKA PAZARINDA ESİYOR

Esenler Belediyesi ile Tarih ve Nostalji Derneği iş birliğiyle faaliyete geçen Avas Antika Pazarı her hafta cumartesi günü misafirlerini ağırlıyor. Birbirinden kıymetli antika eserler, İstanbul’un en tarihi semtlerinden biri olan Esenler’de görücüye çıkıyor.

500’e yakın tezgâhın kurulduğu pazarda, gramofondan plağa, nostaljik radyodan antika telefona kadar yüzlerce yıllık pek çok ürün her cumartesi 08.00 ile 18.00 saatleri arasında meraklılarını bekliyor.

Kültür ve sanata ilgisini her platformda dile getiren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu yüzlerce yıllık hatıralara ev sahipliği yapan Avas Antika Pazarı’nı ekibiyle birlikte ziyaret etti. Özellikle çocukluk hatıralarını burada bulduğunu aktaran Göksu Esenlerli vatandaşlara şu şekilde seslendi:

“Tarihe yolculuk yapmak ve çocukluğunu yaşamak isteyen tüm komşularımızın kesinlikle antika pazarımızı ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum. Çocukluğumuzda kullandığımız, sıradan gözüyle baktığımız eşyalar şimdi antika olarak karşımıza çıktı. Bu pazarda çocukluğumu buldum.”

Nostalji rüzgarının estiği pazarın adres tarifi için tıklayabilirsiniz. 

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından her ay özenle planlanan etkinlikler, ilçemiz sakinlerinin ve ilçe dışından gelen tüm vatandaşlarımızın yüzlerini güldürüyor.

Başta festivaller ve özel gün kutlamaları olmak üzere; konser, sinema, tiyatro, söyleşi, seminer, sohbet, sergi, gezi, kültürel aktivite, kurs ve yarışmalarla her ay ajandanızı dolu dolu geçirebileceğiniz bir etkinlik takvimi hemşehrilerimize sunuluyor.

Kültürel etkinlikleri, gençlik ve spor aktivitelerini, kadın ve çocuklar için özenle hazırlanmış programları takip etmek için etkinlik takvimimize tıklayabilir, etkinliklerimize daha kolay ulaşmak için telefon takviminize entegre edebilirsiniz.