Eğitim
Giriş Tarihi : 15-09-2021 20:07   Güncelleme : 15-09-2021 20:07

Misafir Öğretim Görevlisi Sevilay Güleşen, Çekirdek Program’da!

2018’de KHAS Biyoinformatik ve Genetik Bölümü’nden birincilikle mezun olan Sevilay Güleşen, bu bölümdeki lisans eğitimi sırasında Bilgisayar Mühendisliği’nde de yandal yaptı ve bu bölümü 2019 yılında tamamladı

Misafir Öğretim Görevlisi Sevilay Güleşen, Çekirdek Program’da!

2018’de KHAS Biyoinformatik ve Genetik Bölümü’nden birincilikle mezun olan Sevilay Güleşen, bu bölümdeki lisans eğitimi sırasında Bilgisayar Mühendisliği’nde de yandal yaptı ve bu bölümü 2019 yılında tamamladı.

Lisans eğitimi esnasında 3 ayrı laboratuvarda staj yaptı: Andrew Harvey’s Lab (Yeditepe Üniversitesi), Bonvin Lab (Utrecth University) ve Polymer Research Center (Boğaziçi Üniversitesi).

2019’da KHAS Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisansa başlayan Güleşen, 2021 yılında mezun oldu. Lisans ve yüksek lisans tezini hesaplamalı yapısal biyoloji üzerine hazırladı. 

Güleşen, hesaplamalı biyoloji ile ilgili çalışmalar yapan ve etkinlikler düzenleyen ISCBSC-RSG (International Society for Computational Biology – Student Council – Regional Student Group) Türkiye grubunun yönetim kadrosunda yer almaktadır.