Gündem
Giriş Tarihi : 27-12-2021 07:23   Güncelleme : 27-12-2021 07:23

MİNİK MEHMET AKİF ERSOYLAR, MİLLİ ŞAİRİ ANDI

MİNİK MEHMET AKİF ERSOYLAR, MİLLİ ŞAİRİ ANDI

MİNİK MEHMET AKİF ERSOYLAR, MİLLİ ŞAİRİ ANDI

Mehmet Akif Ersoy, vefatının 85. Yılında Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Çocuk Kütüphanesi’nde ilkokul öğrencileri tarafından yapılan etkinlikle anıldı. Baston, sakal ve fes takarak Ersoy’u canlandıran minikler, akranlarını zamanda yolculuğa çıkarak milli şairi daha iyi tanımalarını sağladı.

İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 85. Yılı nedeniyle Bağcılar Belediyesi ve Sabahattin Zaim Üniversitesi işbirliğiyle bir anma programı düzenlendi. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Çocuk Kütüphanesi’nde gerçekleşen etkinlikte Sabahattin Zaim Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü öğrencileri Sancaktepe İlkokulu 3. Sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.

Zamanda yolculuğa çıktılar

Masal saatinde Mehmet Akif Ersoy’un hayat hikayesini dinleyen çocuklar, atölye çalışmasında ise Türk Bayrağı’nı boyama yarışına girdiler. Programın en renkli anları ise taktıkları sakal, fes ve ellerindeki bastonlarla Mehmet Akif Ersoy’u canlandıran miniklerin gösterisi oldu. Sahneye çıkan minik Mehmet Akifler, arkadaşlarını geçmişten günümüze doğru tarihte bir yolculuğa çıkardı. Gerek İstiklal Marşı okunarak gerekse Ersoy’a ait özlü sözlerle milli şair anıldı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın hediyesi olan ve üzerinde İstiklal Marşı’nın on kıtasının yazılı olduğu kalemler öğrencilere dağıtıldı.