Teknoloji
Giriş Tarihi : 02-11-2021 11:57   Güncelleme : 02-11-2021 11:57

Mediterranean Geoscience Union (MedGU) Toplantısı İlk Defa İTÜ’de Düzenleniyor

Mediterranean Geoscience Union (MedGU) Toplantısı İlk Defa İTÜ’de Düzenleniyor

Mediterranean Geoscience Union (MedGU) Toplantısı İlk Defa İTÜ’de Düzenleniyor

Akdeniz ülkelerinin bilim insanlarını bir araya getiren yerbilimleri topluluğu Mediterranean Geoscience Union’ın (MedGU) ilk toplantısı 25-27 Kasım 2021’de İstanbul Teknik Üniversitesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Dünya, gezegen ve uzay bilimleri alanlarında Akdeniz’i çevreleyen ülkelerin bilim insanlarını bir araya getiren yerbilimleri topluluğu olan Mediterranean Geoscience Union’ın (MedGU) ilk toplantısı 25-27 Kasım 2021’de İTÜ, Avrasya Yer Bilimleri EnstİTÜsü’nün başkanlığında, İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Mediterranean Geoscience Union’ın fikir mimarı olan Prof. Dr. Attila Çiner, dünyanın dört bir yanından yüzlerce katılımcının hem yüz yüze hem de online katılacağı ilk toplantıya şimdiden 60 ülkeden 1.000’in üzerinde bildiri gönderilmiş olmasını MedGU’nun geleceği açısından umut verici olarak değerlendirdi. İTÜ Avrasya Yer Bilimleri EnstİTÜsü’nden önemli isimlerin de konuşmacı olarak yer alacağı toplantıya tüm İTÜ’lüler davetli olacak.

 

Mediterranean Geoscience Union (MedGU)

MedGU, temel yerbilim araştırmalarının yanı sıra önemli toplumsal ve çevresel sorunları ele alan uygulamalı araştırmaları teşvik etmek amacıyla kurulmuştur. Birlik, yerbilimlerine dair politika oluşturmak, doğal çevreyi korumak ve Akdeniz coğrafyasında yaşayan insanlar için daha sürdürülebilir toplumlar yaratmak için çözümlerin uygulanmasında daha fazla etki sağlayacaktır. Birliğin ayrıca Akdenizli yerbilimcilere disiplinlerarası ortak araştırma yapma fırsatları sunacağı umulmaktadır.

MedGU’nun resmi yayın organı bir Springer Nature ürünü olan Mediterranean Geoscience Reviews olacaktır.

Mediterranean Geoscience Union (MedGU) ve toplantı hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.